Jak przygotować wizytówkę do druku?

Redakcja               25.05.2023              
Ostatnio pisaliśmy sporo o wizytówkach. Było o tym jak je zrobić i jakie mają wymiary, teraz coś, co muszą widzieć graficy, ale także osoby, które dobrych wizytówek szukają. Jak przygotować wizytówkę do druku? O czym pamiętać?

Jak przygotować wizytówkę do druku?

Chcesz mieć pewność, że projekt wizytówki będzie odpowiednio przygotowany do druku? Musisz pamiętać o kilku krokach. Nawet jeżeli nie jesteś grafikiem, a szukasz projektów dla swojej firmy, dobrze jest się z tym zapoznać, żeby wiedzieć, czy wszystko idzie jak należy! Na początek lista:

 1. Dobierz wymiary i orientację
 2. Spady i obszary bezpieczeństwa
 3. Kolorystyka i rozdzielczość
 4. Informacje
 5. Poprawność
 6. Format wizytówek do druku

1. Dobierz wymiary i orientację

Wybierz odpowiednie wymiary i orientację. W jednym z poprzednich artykułów opisaliśmy wymiary i formaty wizytówek, ale dla przypomnienia: Standardowy rozmiar wizytówki wynosi 8,9 x 5,1 cm, ale możesz wybrać inny rozmiar, który pasuje do twoich potrzeb. Następnie musisz zdecydować, czy wizytówka będzie miała orientację poziomą (poziomą) czy pionową (pionową).

Szczegóły możesz spokojnie sprawdzić w polinkowanej publikacji. Opisaliśmy wszystkie najpopularniejsze formaty i podaliśmy informacje, które mogą być dla Ciebie przydatne.

2. Spady i obszary bezpieczeństwa

Spady są obszarami, które powiększają nieco samą wizytówkę, na wypadek gdyby cięcie lekko się przesunęło. Spady wizytówek wynoszą najczęściej minimum 2mm i zawierają samo tło. Tym samym unikasz białych obszarów podczas cięcia, w razie delikatnych przesuniąć.

Obszary bezpieczeństwa to obszary wewnątrz wizytówki, w których umieszczasz najważniejsze informacje. W ten sposób unikniesz obcięcia ważnych elementów podczas cięcia wizytówek. Wszystkie informacje przez to są widoczne, a odstępy równe i schludne. Najlepiej, gdy obszary bezpieczeństwa mają minimum 3mm.

3. Kolorystyka i rozdzielczość

Ustal odpowiedni kolorystykę i rozdzielczość: Wybierz odpowiednią kolorystykę dla wizytówki. Jeśli korzystasz z kolorów, upewnij się, że są one dobrze zbalansowane i wyglądają dobrze na druku. Kolorystykę najlepiej jest od razu tworzyć w CMYK. Unikniesz różnicy kolorystycznej względem tego, co widać na monitorze.

Przygotowując projekt wizytówki, ważne jest także ustawienie odpowiedniej rozdzielczości. Zalecana rozdzielczość dla wizytówek drukowanych wynosi 300 dpi (pikseli na cal).

4. Informacje

Informacje są tak samo istotne, jak wygląd graficzny. Upewnij się, że wszystkie dane na wizytówce mają swoje miejsce. W poprzedniej publikacji z tego działu opisaliśmy co powinna zawierać wizytówka. Zachęcamy do przeczytania.

Ponownie przypominając, na pewno muszą to być: logo, imię i nazwisko, stanowisko i tytuł, dane adresowe, informacje kontakowe. Punktów może być więcej, ale wszystko zależy od rodzaju projektu!

5. Poprawność

Sprawdź poprawność pisowni i układu: Przed wysłaniem projektu do druku ważne jest, aby sprawdzić poprawność pisowni i układu tekstu. Upewnij się, że wszystkie informacje na wizytówce są prawidłowe, nic się nie rozjeżdża i wszystko jest na swoim miejscu. Czasem lepiej sprawdzić coś 3 razy, niż otrzymać 1000 wizytówek z błędem.

6. Format wizytówek do druku

Skoro wszystko zostało już sprawdzone, wystarczy całość zapisać w odpowiednim formacie i wysłać do wydruku. Najlepszy format wizytówek do druku to PDF, EPS, CDR, TIFF i JPG.

 

Wizytówki do druku - jak przygotować samodzielnie?

Koniecznie chcesz przygotować wizytówkę do wydruku? Jeśli masz doświadczenie w projektowaniu graficznym, możesz użyć profesjonalnego oprogramowania, takiego jak Adobe Photoshop, Illustrator lub InDesign. Te narzędzia oferują zaawansowane funkcje, które umożliwiają tworzenie precyzyjnych projektów wizytówek.

Możesz też skorzystać z darmowych kreatorów, jak choćby canva, gdzie te wszystkie informacje aplikacja sprawdzi dla Ciebie.

Najlepiej jednak będzie skorzystać z pomocy profesjonalnych grafików i zlecić projektowanie wizytówek naszym specjalistom. Otrzymasz wtedy gotowy projekt, przygotowany pod Twoje wytyczne, bez obaw, że coś pójdzie nie tak.

 

Zobacz nasze produkty: projektowanie ulotek projektowanie folderów, projektowanie reklamy, projekty graficzne opakowań, projektowanie etykiet, nazwa firmy, nazwa produktu

Przeczytaj:

 1. Co powinna zawierać ulotka reklamowa?
 2. Co powinna zawierać etykieta produktu?
 3. Zasady projektowania graficznego
 4. Jak zrobić folder reklamowy?
 5. Jak zaprojektować portfolio?
 6. Jak zaprojektować logotyp?
 7. Jak zrobić nadruk na koszulce?
 8. Podstawy typografii
 9. Ile kosztuje projekt ulotki?
 10. 9 zasad projektowania opakowań produktów
 11. Jak zaprojektować plakat?
 12. Wymiary i formaty plakatów
 13. Do czego służy Corporate Identity?

To także może Cię zainteresować

Wymiary wizytówek - co musisz wiedzieć?

Jakie są standardowe wymiary wizytówek? Czy na świecie wizytówka ma różne rozmiary? Jak format wizytówki wygląda w różnych branżach? Zapraszamy do poradnika! Czym są wizytówki? Wizytówki to małe kawałki papieru, które są używane do przekazywania informacji kontaktowych, takich jak imię, nazwisko, adres e-mail i numer telefonu.Są bardzo istotnym narzędziem biznesowym, które pomaga w nawiązywaniu kontaktów z klientami oraz budowaniu relacji biznesowych. Dlateg

Redakcja
5 maja 2023  

Jak zrobić wizytówkę? Co zawiera i jak wyglada?

Wizytówki to nadal jedno z najbardziej popularnych narzędzi biznesowych. Przedsiębiorcy wciąż wymieniają się wizytówkami i zostawiają je potencjalnym klientom, jako zachętę do kontaktu. Jak zrobić wizytówkę, aby była skuteczna? Co powinna zawierać wizytówka? Jak powinna wyglądać? Jak zrobić wizytówkę? Samodzielne tworzenie wizytówi może być dość trudne i czasochłonne, zwłaszcza dla kogoś, kto nigdy tego nie robił, a i z grafiką ma niewiele wspólnego. Można skorzystać z go

Redakcja
18 maja 2023  

Ile kosztuje projekt graficzny wizytówki?

Wizytówki są nieodzownym narzędziem w świecie biznesu, pozwalającym na skuteczną promocję firmy oraz nawiązywanie nowych kontaktów. Jednak zanim zdecydujemy się na druk wizytówek, warto zastanowić się nad kosztami projektu graficznego. Ile tak naprawdę kosztuje projekt wizytówki, i od czego zależy cena? Ile kosztuje projekt wizytówki? W naszym serwisie ceny projektów graficznych wizytówek, zaczynają się od 300 złotych. W tej cenie dostaniesz aż 10 projektów i to wł

Redakcja
11 października 2023