Wymiary wizytówek - co musisz wiedzieć?

Redakcja               05.05.2023              
Jakie są standardowe wymiary wizytówek? Czy na świecie wizytówka ma różne rozmiary? Jak format wizytówki wygląda w różnych branżach? Zapraszamy do poradnika!

Czym są wizytówki?

Wizytówki to małe kawałki papieru, które są używane do przekazywania informacji kontaktowych, takich jak imię, nazwisko, adres e-mail i numer telefonu.Są bardzo istotnym narzędziem biznesowym, które pomaga w nawiązywaniu kontaktów z klientami oraz budowaniu relacji biznesowych. Dlatego ważne jest, aby wizytówki były odpowiednio zaprojektowane i drukowane na wysokiej jakości papierze.

 

Standardowe wymiary wizytówki

Standardowe wymiary wizytówki wynoszą 90 x 50 mm lub rozmiar euro, czyli 85 x 55 mm. To najbardziej uniwersalne rozmiary wizytówek, stosowane najczęściej, niezależnie od branży i przeznaczenia. Ten rozmiar wypada też najkorzystniej cenowo jeżeli chodzi o możliwości druku. Projekty wizytówek w standardowych wymiarach, można wykonywać zarówno w pionie i w poziomie.

 

Wymiary wizytówek na świecie

W Europie i w wielu innych częściach świata, wizytówki te są drukowane w formacie A8 (74 x 52 mm). W Stanach Zjednoczonych i Kanadzie wizytówki zazwyczaj mają wymiary 3,5 x 2 cala (88,9 x 50,8 mm). Jednak w niektórych krajach, takich jak Japonia i Chiny, wizytówki mają mniejsze rozmiary, wynoszące 91 x 55 mm i 90 x 54 mm, odpowiednio. Dodatkowo infografika z wymiarami wizytówek w różnych krajach świata:

wymiary wizytówek infografika

Wymiary wizytówek w różnych państwach - infografika, źródło: własne

 

Formaty wizytówek dla różnych branż

Ponadto, istnieją także wizytówki o nietypowych wymiarach, które są wykorzystywane przez różne branże. Na przykład wizytówki dla architektów i inżynierów mogą być większe, aby pomieścić więcej informacji technicznych. Wizytówki dla artystów i projektantów mogą mieć kształt nietypowy lub być drukowane na specjalnym papierze, aby lepiej oddać ich styl i estetykę.

 

Czy rozmiary wizytówek mają znaczenie?

Odpowiedni wybór rozmiaru wizytówki zależy od potrzeb danego biznesu oraz stylu jego wizytówek. Warto zastanowić się, jakie informacje chcemy umieścić na wizytówce i jak chcemy je przedstawić. Ważne jest również, aby wizytówka była łatwa do przechowywania i transportu, a jednocześnie miała odpowiednią wielkość, aby informacje na niej umieszczone były czytelne i łatwe do odczytania.

 

Podsumowanie

Podsumowując, rozmiary wizytówek zależą od standardów kraju oraz potrzeb danego biznesu. Odpowiedni wybór rozmiaru i formy wizytówki jest kluczowy dla budowania profesjonalnego wizerunku firmy i nawiązywania relacji biznesowych z klientami.

Przeczytaj więcej artykułów z naszego bloga:

 1. Ile kosztuje projekt ulotki?
 2. Co powinna zawierać ulotka?
 3. Co powinna zawierać etykieta?
 4. Zasady projektowania graficznego
 5. Jak zaprojektować logo?
 6. Jak stworzyć brief?
 7. Jak zaprojektować portfolio?
 8. Porównanie grafiki wektorowej i rastrowej
 9. Co to jest logo w krzywych?
 10. Redesign logo
 11. Jak zrobić plakat?
 12. Jakie wymiary ma plakat?

 


To także może Cię zainteresować

Jak zrobić wizytówkę? Co zawiera i jak wyglada?

Wizytówki to nadal jedno z najbardziej popularnych narzędzi biznesowych. Przedsiębiorcy wciąż wymieniają się wizytówkami i zostawiają je potencjalnym klientom, jako zachętę do kontaktu. Jak zrobić wizytówkę, aby była skuteczna? Co powinna zawierać wizytówka? Jak powinna wyglądać? Jak zrobić wizytówkę? Samodzielne tworzenie wizytówi może być dość trudne i czasochłonne, zwłaszcza dla kogoś, kto nigdy tego nie robił, a i z grafiką ma niewiele wspólnego. Można skorzystać z go

Redakcja
18 maja 2023  

Jak przygotować wizytówkę do druku?

Ostatnio pisaliśmy sporo o wizytówkach. Było o tym jak je zrobić i jakie mają wymiary, teraz coś, co muszą widzieć graficy, ale także osoby, które dobrych wizytówek szukają. Jak przygotować wizytówkę do druku? O czym pamiętać? Jak przygotować wizytówkę do druku? Chcesz mieć pewność, że projekt wizytówki będzie odpowiednio przygotowany do druku? Musisz pamiętać o kilku krokach. Nawet jeżeli nie jesteś grafikiem, a szukasz projektów dla swojej firmy, dobrze jest się z tym z

Redakcja
25 maja 2023  

Ile kosztuje projekt graficzny wizytówki?

Wizytówki są nieodzownym narzędziem w świecie biznesu, pozwalającym na skuteczną promocję firmy oraz nawiązywanie nowych kontaktów. Jednak zanim zdecydujemy się na druk wizytówek, warto zastanowić się nad kosztami projektu graficznego. Ile tak naprawdę kosztuje projekt wizytówki, i od czego zależy cena? Ile kosztuje projekt wizytówki? W naszym serwisie ceny projektów graficznych wizytówek, zaczynają się od 300 złotych. W tej cenie dostaniesz aż 10 projektów i to wł

Redakcja
11 października 2023