Wymiary wizytówek - co musisz wiedzieć?

Redakcja               05.05.2023              
Jakie są standardowe wymiary wizytówek? Czy na świecie wizytówka ma różne rozmiary? Jak format wizytówki wygląda w różnych branżach? Zapraszamy do poradnika!

Czym są wizytówki?

Wizytówki to małe kawałki papieru, które są używane do przekazywania informacji kontaktowych, takich jak imię, nazwisko, adres e-mail i numer telefonu.Są bardzo istotnym narzędziem biznesowym, które pomaga w nawiązywaniu kontaktów z klientami oraz budowaniu relacji biznesowych. Dlatego ważne jest, aby wizytówki były odpowiednio zaprojektowane i drukowane na wysokiej jakości papierze.

 

Standardowe wymiary wizytówki

Standardowe wymiary wizytówki wynoszą 90 x 50 mm lub rozmiar euro, czyli 85 x 55 mm. To najbardziej uniwersalne rozmiary wizytówek, stosowane najczęściej, niezależnie od branży i przeznaczenia. Ten rozmiar wypada też najkorzystniej cenowo jeżeli chodzi o możliwości druku. Projekty wizytówek w standardowych wymiarach, można wykonywać zarówno w pionie i w poziomie.

 

Wymiary wizytówek na świecie

W Europie i w wielu innych częściach świata, wizytówki te są drukowane w formacie A8 (74 x 52 mm). W Stanach Zjednoczonych i Kanadzie wizytówki zazwyczaj mają wymiary 3,5 x 2 cala (88,9 x 50,8 mm). Jednak w niektórych krajach, takich jak Japonia i Chiny, wizytówki mają mniejsze rozmiary, wynoszące 91 x 55 mm i 90 x 54 mm, odpowiednio. Dodatkowo infografika z wymiarami wizytówek w różnych krajach świata:

wymiary wizytówek infografika

Wymiary wizytówek w różnych państwach - infografika, źródło: własne

 

Formaty wizytówek dla różnych branż

Ponadto, istnieją także wizytówki o nietypowych wymiarach, które są wykorzystywane przez różne branże. Na przykład wizytówki dla architektów i inżynierów mogą być większe, aby pomieścić więcej informacji technicznych. Wizytówki dla artystów i projektantów mogą mieć kształt nietypowy lub być drukowane na specjalnym papierze, aby lepiej oddać ich styl i estetykę.

 

Czy rozmiary wizytówek mają znaczenie?

Odpowiedni wybór rozmiaru wizytówki zależy od potrzeb danego biznesu oraz stylu jego wizytówek. Warto zastanowić się, jakie informacje chcemy umieścić na wizytówce i jak chcemy je przedstawić. Ważne jest również, aby wizytówka była łatwa do przechowywania i transportu, a jednocześnie miała odpowiednią wielkość, aby informacje na niej umieszczone były czytelne i łatwe do odczytania.

 

Podsumowanie

Podsumowując, rozmiary wizytówek zależą od standardów kraju oraz potrzeb danego biznesu. Odpowiedni wybór rozmiaru i formy wizytówki jest kluczowy dla budowania profesjonalnego wizerunku firmy i nawiązywania relacji biznesowych z klientami.

Przeczytaj więcej artykułów z naszego bloga:

  1. Ile kosztuje projekt ulotki?
  2. Co powinna zawierać ulotka?
  3. Co powinna zawierać etykieta?
  4. Zasady projektowania graficznego
  5. Jak zaprojektować logo?
  6. Jak stworzyć brief?
  7. Jak zaprojektować portfolio?

 


To także może Cię zainteresować

Co to jest infografika? Jakie są rodzaje infografik?

Infografika stała się ostatnio bardzo modna i napływa do nas sporo zapytań o to, jakie są rodzaje i o czym należy pamiętać przy projektowaniu. Czas odświeżyć nieco wiedzę, dlatego zaktualizowałam artykuł z 2015 roku! Sprawdź co to jest infografika, jaka jest jej historia i kiedy stosować każdą z nich! Zapraszam do lektury! Co to jest infografika? Według projektanta Johna Caserta, z Rode Island School of Design definicja brzmi następująco: infografika jest obrazem objaśniającym i przekazując

Karolina Bis
21 maja 2015  

Jak zaprojektować logo? Zasady i pomysły!

Jakie logo jesteś w stanie zapamiętać? Jakie zapada Ci w pamięć na tyle, żeby potem od razu kojarzyć je z jedną, konkretną marką? Ludzie zadziwiająco często szukają odpowiedzi na pytanie, jak stworzyć znak graficzny dla siebie albo firmy? Sprawa bywa trudna, bo zaprojektowanie skutecznego emblematu, stawia przed twórcą szereg, często niełatwych, wymagań. Czy do jego stworzenia potrzebujesz profesjonalnego grafika? Z pozoru nie! Czy radzimy, aby jednak skorzystać z jego pomocy? Jak najbardziej ta

Michał Płomiński
3 marca 2021  

Najlepsze darmowe stocki fotograficzne - nasze TOP 10

Opowiem Ci trochę o stockach fotograficznych - co to jest? Jakie są rodzaje licencji i jak z nich korzystać. Przygotowałem również subiektywną listę 10 najlepszych darmowych stocków fotograficznych, z których bez obaw możesz pobierać materiały na licencji CC0! Co to są stocki fotograficzne? Stock to swego rodzaju bank zdjęć, w którym wykupisz lub pobierzesz za darmo, interesujące Cię materiały graficzne, fotografie, pliki audiowizualne. Są to więc nie tylko darmowe bazy fotografii, ale

Michał Płomiński
26 marca 2015