Ile kosztuje projekt ulotki?

Redakcja               25.04.2023              
Projektowanie ulotek to kluczowy element strategii marketingowej dla wielu firm, które chcą skutecznie dotrzeć do potencjalnych klientów. Cena projektu zależy często od stopnia skomplikowania, liczby poprawek, a także samej renomy twórcy. Ile kosztuje dobry projekt ulotki reklamowej? Sprawdźmy!

Od czego zależy cena projektu ulotek?

Na początku warto zaznaczyć, że ceny projektowania ulotek zależą w dużej mierze od jakości wykonania. Firmy i przedsiębiorcy, którzy chcą, aby ich ulotki były profesjonalne i skuteczne, powinni zwrócić uwagę na doświadczenie i jakość usług oferowanych przez specjalistów. Projekty ulotek można zamówić u freelancerów lub agencji reklamowych, a ceny mogą się znacznie różnić.

 

Ile kosztuje projekt ulotki?

Cena za projekt ulotki reklamowej może być bardzo różna. Są firmy, które zrobią projekt za 50 złotych, są takie, które za jeden projekt wezmą 200 złotych, ale są też projektanci, liczący sobie za projekty nawet kilka tysięcy złotych. Nie ma tutaj górnej granicy. Dolnej w zasadzie też nie ma. Wszystko zależy od oczekiwań.

W przypadku prostych projektów, które nie wymagają specjalistycznych narzędzi, można znaleźć oferty już za około 100 złotych. Ceny rzędu kilku tysięcy, dotyczą z reguły najbardziej skomplikowanych zleceń i firm, mających szczególne wymagania względem takiego projektu.

Średnia cena za projektowt ulotek wynosi około 500-1000 złotych. U nas ceny zaczynają się od 500 złotych i w tej kwocie otrzymasz kilka projektów, nie zaś, jak w większości przypadków, jeden lub dwa. Korzystając z naszego narzędzia, samodzielnie określasz budżet i liczbę projektów, jaką chcesz otrzymać w wybranej kwocie.

Zamów wymarzony projekt ulotki!

Od czego zależy cena projektu ulotki reklamowej?

Cena za projekt ulotki często zależy od kilku różnych czynników, które razem składają się w całość. Najczęściej ceny projektów ulotek są zależne od:

  • stopnia skomplikowania projektu,
  • czasu potrzebnego na jego wykonanie,
  • liczby poprawek,
  • nietypowych elementów w projekcie

Im bardziej skomplikowany projekt graficzny ulotki, tym wyższa może być cena jego wykonania. Tak, jak pisaliśmy w poprzednim akapicie - proste projekty można wykonać relatywnie szybko i tanio. Trudniej, znaczy drożej.

Podobnie czynnikiem wpływającym na koszty projektowania ulotek jest czas potrzebny na wykonanie projektu. Jeśli zależy nam na szybkim terminie realizacji, możemy się spodziewać wyższych kosztów. Jeśli jednak jesteśmy w stanie poczekać kilka dni, cena projektu ulotki może być niższa.

Liczba poprawek w projektach także ma znaczenie. Szybka akceptacja, oznacza szybszą realizację. Korzystając z usług agencji graficznych, lub grafików, możesz spodziewać się jednej lub dwóch poprawek w cenie. Za kolejne będzie trzeba uiścić dodatkowe opłaty.

Gdzie kupić projekt ulotki w najlepszej cenie?

Zgodnie z poprzednim akapitem, cennik projektów ulotek zależy od wielu różnych składowych. Niemniej, u grafika freelancera lub w agencji reklamowej, dostaniesz cenę za projekt, ale poprawki ponad ustaloną liczbę, to kolejne dopłaty.

U nas natomiast dostaniesz tyle różnych projektów ile chcesz  i samodzielnie wybierzesz ten, który odpowiada najbardziej podanym wytycznym. Bez ukrytych kosztów i niepotrzebnych dopłat. Masz określony budżet, liczbę projektów w tej kwocie i tyle. Płacisz wyłącznie za wybrany projekt graficzny.

Zobacz nasze produkty: projektowanie folderów, projektowanie reklamy, projektowanie pudełek, projektowanie etykiety, projektowanie logotypów, pomysł na nazwę firmy

Chcesz więcej? Przeczytaj:

  1. Co powinna zawierać dobra ulotka reklamowa?
  2. Jak wybrać font?
  3. 7 zasad projektowania graficznego
  4. Jak zrobić folder reklamowy?
  5. Jak zaprojektować portfolio?

To także może Cię zainteresować

Co to jest infografika? Jakie są rodzaje infografik?

Infografika stała się ostatnio bardzo modna i napływa do nas sporo zapytań o to, jakie są rodzaje i o czym należy pamiętać przy projektowaniu. Czas odświeżyć nieco wiedzę, dlatego zaktualizowałam artykuł z 2015 roku! Sprawdź co to jest infografika, jaka jest jej historia i kiedy stosować każdą z nich! Zapraszam do lektury! Co to jest infografika? Według projektanta Johna Caserta, z Rode Island School of Design definicja brzmi następująco: infografika jest obrazem objaśniającym i przekazując

Karolina Bis
21 maja 2015  

Jak zaprojektować logo? Zasady i pomysły!

Jakie logo jesteś w stanie zapamiętać? Jakie zapada Ci w pamięć na tyle, żeby potem od razu kojarzyć je z jedną, konkretną marką? Ludzie zadziwiająco często szukają odpowiedzi na pytanie, jak stworzyć znak graficzny dla siebie albo firmy? Sprawa bywa trudna, bo zaprojektowanie skutecznego emblematu, stawia przed twórcą szereg, często niełatwych, wymagań. Czy do jego stworzenia potrzebujesz profesjonalnego grafika? Z pozoru nie! Czy radzimy, aby jednak skorzystać z jego pomocy? Jak najbardziej ta

Michał Płomiński
3 marca 2021  

Najlepsze darmowe stocki fotograficzne - nasze TOP 10

Opowiem Ci trochę o stockach fotograficznych - co to jest? Jakie są rodzaje licencji i jak z nich korzystać. Przygotowałem również subiektywną listę 10 najlepszych darmowych stocków fotograficznych, z których bez obaw możesz pobierać materiały na licencji CC0! Co to są stocki fotograficzne? Stock to swego rodzaju bank zdjęć, w którym wykupisz lub pobierzesz za darmo, interesujące Cię materiały graficzne, fotografie, pliki audiowizualne. Są to więc nie tylko darmowe bazy fotografii, ale

Michał Płomiński
26 marca 2015