Co powinna zawierać etykieta produktu?

Redakcja               13.04.2023              
Czym właściwie jest etykieta produktu? Co powinna zawierać? Czy etykiety produktów spożywczych powinny zawierać jakieś szczególne informacje? O czym pamiętać podczas tworzenia? Zapraszamy do artykułu!

Czym jest etykieta produktu?

Etykieta produktu to dokument, który umieszczony jest na opakowaniu produktu i zawiera informacje o nim. Etykieta jest narzędziem, które pomaga konsumentom dokonywać świadomych wyborów, ponieważ umożliwia im zapoznanie się z kluczowymi informacjami na temat produktu przed jego zakupem.

Współczesny rynek produktów spożywczych stawia coraz większe wymagania przed producentami, szczególnie jeśli chodzi o etykietowanie produktów. Właściwie wykonana "label produktowy" to nie tylko narzędzie informacyjne, ale również ważny element marketingowy, który pozwala przyciągnąć uwagę konsumentów i wyróżnić się na półce sklepowej.

Projekty etykiet dla Twoich produktów!

Jak powinien wyglądać dobry projekt etykiety produktowej?

Producent powinien zadbać o to, aby etykieta była estetyczna i przyciągająca wzrok. Ciekawa grafika, atrakcyjna czcionka oraz odpowiednio dobrany kolorystycznie design etykiety, mogą sprawić, że produkt zostanie zauważony przez potencjalnego klienta. Warto również pamiętać o tym, że etykietka może stanowić wizytówkę marki, a zatem jej wykonanie powinno być starannie przemyślane.

Projekt etykiety już na początkowym etapie powinien uwzględniać biznesowe cele marki i grupę docelową, do jakiej produkt ma trafić. Opis etykiety produktu to jedno, ale równie ważny jest jej wygląd i spójność wizualna z innymi materiałami promocji marki.

 

Jakie informacje muszą zostać zawarte na etykiecie?

Etykieta produktowa musi zawierać wiele informacji na temat danego produktu. Przede wszystkim musi to być nazwa produktu, która powinna być czytelna i łatwa do zrozumienia. W przypadku produktów spożywczych, na etykiecie powinny również znajdować się informacje o składnikach oraz wartościach odżywczych produktu.

Ponadto, Etykietka powinna zawierać informacje o producencie oraz dystrybutorze. W przypadku produktów spożywczych na etykiecie umieszczana jest również data ważności oraz sposób przechowywania produktu.

 

Co powinna zawierać etykieta produktu spożywczego?

Etykieta produktów spożywczych musi zawierać wiele szczegółowych informacji, aby konsument mógł dokonać świadomego wyboru produktu i zapewnić sobie zdrową dietę. Przede wszystkim, na etykiecie należy umieścić pełny skład produktu, w tym informacje o wszystkich dodatkach i konserwantach. Warto również, aby zawierała informacje o zawartości tłuszczów, białek, węglowodanów oraz wartości energetycznej produktu.

Ponadto, etykietka na produktach spożywczych musi zawierać informacje o alergenach, takich jak mleko, orzechy, gluten czy soja. W przypadku produktów spożywczych, na etykiecie umieszczana jest również data ważności oraz informacje na temat warunków przechowywania, co pozwala konsumentom na wybór produktów z dłuższą trwałością przy odpowiednim przechowywaniu.

 

Podsumowanie

Etykieta produktowa to niezwykle ważny dokument, który zawiera kluczowe informacje na temat danego produktu. Etykiety są szczególnie istotne w przypadku produktów spożywczych, ponieważ pomagają konsumentom dokonywać świadomych wyborów żywieniowych oraz unikania alergenów. Dlatego też, etykiety produktów spożywczych muszą zawierać szczegółowe informacje na temat składu produktu oraz wartości odżywczych.

Zobacz nasze produkty: projektowanie folderów, projektowanie reklamy, projektowanie opakowań, projektowanie reklam na samochody, projektowanie logo, pomysł na nazwę firmy

Chcesz więcej? Przeczytaj:

  1. Co powinna zawierać dobra ulotka reklamowa?
  2. Jak wybrać font?
  3. 7 zasad projektowania graficznego
  4. Jak zrobić folder reklamowy?
  5. Jak zaprojektować portfolio?
  6. Ile kosztuje projekt ulotki?

To także może Cię zainteresować

Co to jest infografika? Jakie są rodzaje infografik?

Infografika stała się ostatnio bardzo modna i napływa do nas sporo zapytań o to, jakie są rodzaje i o czym należy pamiętać przy projektowaniu. Czas odświeżyć nieco wiedzę, dlatego zaktualizowałam artykuł z 2015 roku! Sprawdź co to jest infografika, jaka jest jej historia i kiedy stosować każdą z nich! Zapraszam do lektury! Co to jest infografika? Według projektanta Johna Caserta, z Rode Island School of Design definicja brzmi następująco: infografika jest obrazem objaśniającym i przekazując

Karolina Bis
21 maja 2015  

Jak zaprojektować logo? Zasady i pomysły!

Jakie logo jesteś w stanie zapamiętać? Jakie zapada Ci w pamięć na tyle, żeby potem od razu kojarzyć je z jedną, konkretną marką? Ludzie zadziwiająco często szukają odpowiedzi na pytanie, jak stworzyć znak graficzny dla siebie albo firmy? Sprawa bywa trudna, bo zaprojektowanie skutecznego emblematu, stawia przed twórcą szereg, często niełatwych, wymagań. Czy do jego stworzenia potrzebujesz profesjonalnego grafika? Z pozoru nie! Czy radzimy, aby jednak skorzystać z jego pomocy? Jak najbardziej ta

Michał Płomiński
3 marca 2021  

Najlepsze darmowe stocki fotograficzne - nasze TOP 10

Opowiem Ci trochę o stockach fotograficznych - co to jest? Jakie są rodzaje licencji i jak z nich korzystać. Przygotowałem również subiektywną listę 10 najlepszych darmowych stocków fotograficznych, z których bez obaw możesz pobierać materiały na licencji CC0! Co to są stocki fotograficzne? Stock to swego rodzaju bank zdjęć, w którym wykupisz lub pobierzesz za darmo, interesujące Cię materiały graficzne, fotografie, pliki audiowizualne. Są to więc nie tylko darmowe bazy fotografii, ale

Michał Płomiński
26 marca 2015