Co powinna zawierać etykieta produktu?

Redakcja               13.04.2023              
Czym właściwie jest etykieta produktu? Co powinna zawierać? Czy etykiety produktów spożywczych powinny zawierać jakieś szczególne informacje? O czym pamiętać podczas tworzenia? Zapraszamy do artykułu!

Czym jest etykieta produktu?

Etykieta produktu to dokument, który umieszczony jest na opakowaniu produktu i zawiera informacje o nim. Etykieta jest narzędziem, które pomaga konsumentom dokonywać świadomych wyborów, ponieważ umożliwia im zapoznanie się z kluczowymi informacjami na temat produktu przed jego zakupem.

Współczesny rynek produktów spożywczych stawia coraz większe wymagania przed producentami, szczególnie jeśli chodzi o etykietowanie produktów. Właściwie wykonana "label produktowy" to nie tylko narzędzie informacyjne, ale również ważny element marketingowy, który pozwala przyciągnąć uwagę konsumentów i wyróżnić się na półce sklepowej.

Projekty etykiet dla Twoich produktów!

Jak powinien wyglądać dobry projekt etykiety produktowej?

Producent powinien zadbać o to, aby etykieta była estetyczna i przyciągająca wzrok. Ciekawa grafika, atrakcyjna czcionka oraz odpowiednio dobrany kolorystycznie design etykiety, mogą sprawić, że produkt zostanie zauważony przez potencjalnego klienta. Warto również pamiętać o tym, że etykietka może stanowić wizytówkę marki, a zatem jej wykonanie powinno być starannie przemyślane.

Projekt etykiety już na początkowym etapie powinien uwzględniać biznesowe cele marki i grupę docelową, do jakiej produkt ma trafić. Opis etykiety produktu to jedno, ale równie ważny jest jej wygląd i spójność wizualna z innymi materiałami promocji marki.

 

Jakie informacje muszą zostać zawarte na etykiecie?

Etykieta produktowa musi zawierać wiele informacji na temat danego produktu. Przede wszystkim musi to być nazwa produktu, która powinna być czytelna i łatwa do zrozumienia. W przypadku produktów spożywczych, na etykiecie powinny również znajdować się informacje o składnikach oraz wartościach odżywczych produktu.

Ponadto, Etykietka powinna zawierać informacje o producencie oraz dystrybutorze. W przypadku produktów spożywczych na etykiecie umieszczana jest również data ważności oraz sposób przechowywania produktu.

 

Co powinna zawierać etykieta produktu spożywczego?

Etykieta produktów spożywczych musi zawierać wiele szczegółowych informacji, aby konsument mógł dokonać świadomego wyboru produktu i zapewnić sobie zdrową dietę. Przede wszystkim, na etykiecie należy umieścić pełny skład produktu, w tym informacje o wszystkich dodatkach i konserwantach. Warto również, aby zawierała informacje o zawartości tłuszczów, białek, węglowodanów oraz wartości energetycznej produktu.

Ponadto, etykietka na produktach spożywczych musi zawierać informacje o alergenach, takich jak mleko, orzechy, gluten czy soja. W przypadku produktów spożywczych, na etykiecie umieszczana jest również data ważności oraz informacje na temat warunków przechowywania, co pozwala konsumentom na wybór produktów z dłuższą trwałością przy odpowiednim przechowywaniu.

Etykieta na opakowaniu - dlaczego jest ważna?

Etykieta na opakowaniu jest ważna z kilku powodów. Po pierwsze, dostarcza konsumentom istotnych informacji o produkcie, takich jak składniki, termin ważności i sposób przechowywania, co pomaga im dokonać świadomego wyboru.

Po drugie, etykieta może zawierać ostrzeżenia dotyczące potencjalnych zagrożeń lub alergenów, co przyczynia się do bezpieczeństwa konsumentów.

Ponadto, etykieta może również zawierać informacje dotyczące producenta, numeru seryjnego i kodów kreskowych, co ułatwia identyfikację i śledzenie produktu w przypadku reklamacji lub problemów jakościowych.

Wreszcie, etykieta spełnia funkcję marketingową, pomagając w promocji produktu i wyróżnieniu go na rynku, co ma znaczenie dla producentów w kontekście konkurencji.

Podsumowanie

Etykieta produktowa to niezwykle ważny dokument, który zawiera kluczowe informacje na temat danego produktu. Etykiety są szczególnie istotne w przypadku produktów spożywczych, ponieważ pomagają konsumentom dokonywać świadomych wyborów żywieniowych oraz unikania alergenów. Dlatego też, etykiety produktów spożywczych muszą zawierać szczegółowe informacje na temat składu produktu oraz wartości odżywczych.

Zobacz nasze produkty: projektowanie folderów, projektowanie reklamy, projektowanie opakowań, projektowanie reklam na samochody, projektowanie logo, pomysł na nazwę firmy

Chcesz więcej? Przeczytaj:

  1. Co powinna zawierać dobra ulotka reklamowa?
  2. Jak wybrać font?
  3. 7 zasad projektowania graficznego
  4. Jak zrobić folder reklamowy?
  5. Jak zaprojektować portfolio?
  6. Ile kosztuje projekt ulotki?
  7. Co to jest infografika?
  8. Wymiary i formaty ulotek reklamowych
  9. Redesign i odświeżenie logo
  10. Wymiary i rozmiary wizytówki

To także może Cię zainteresować

Etykieta na produkcie: dlaczego jest ważna?

Etykieta spełnia dwie podstawowe funkcje: informacyjną i reklamową. Obie są istotne w procesie wyboru produktu przez klienta. Zasadnicze pytanie brzmi, czego oczekuje odbiorca? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo ważna, bo stanowi przesłankę dla projektantów, w jakim sposób i co umieścić na etykiecie, jak powinna wyglądać. Inne będą oczekiwania osoby, która kupuje urządzenia z rodziny AGD, gdzie etykieta ma drugorzędne znaczenie, a inne konesera win lub klienta w sklepie spo

Andrzej Sitek
1 kwietnia 2015  

Co etykieta mówi o produkcie?

Każdy zna związek frazeologiczny „przykleić komuś etykietę”, który oznacza sytuację, gdy o kimś zaczyna krążyć narzucona przez kogoś opinia. Etykieta na produkcie w pewnym sensie spełnia podobną funkcję ale bez negatywnych konotacji. Jeśli jest dobra mówi o produkcie same pozytywne rzeczy i szeroko go propaguje. Ale jak? Etykieta to element opakowania, ale w przeciwieństwie do niego ma szerokie znaczenie informacyjne. Przede wszystkim mówimy o nazwaie produktu. To podstawowa informacja, k


12 maja 2015  

Kreator etykiet online czy wsparcie fachowca – co wybrać?

Etykieta stanowi nieodłączną część każdego opakowania. Odpowiednio zaprojektowana etykieta zawiera nie tylko wszystkie wymagane i dodatkowe informacje na jego temat, ale również skutecznie zachęca do zakupu. Jeżeli zależy Ci na wszystkich tych aspektach to skorzystaj z naszych usług i zamów wyjątkowy projekt etykiety dla swojego produktu! Czym powinna wyróżniać się dobra etykieta? Starannie zaprojektowana i wydrukowana etykieta pozytywnie wpływa na odbiór produktu przez konsumen

Redakcja
12 stycznia 2023