Co powinna zawierać dobra ulotka reklamowa?

Redakcja               20.04.2023              
Ulotki nadal są ważnymi elementami bezpośrednich działań marketingowych. To dobry pomysł dla mniejszych firm, działających na rynku lokalnym, a także dla tych dużych, które chcą dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Co powinna zawierać skuteczna ulotka? Czym jest i o czym pamiętać podczas jej projektowania?

Co to jest ulotka

Ulotka to mały druk reklamowy, który ma na celu przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów i zachęcić ich do skorzystania z oferowanych produktów lub usług. Jest to popularny i skuteczny sposób na promowanie firmy, produktów lub usług.

Ulotka to jedno z najprostszych i najtańszych narzędzi reklamowych. Może mieć formę jedno- lub wielostronicową i jest drukowana zwykle w kolorze. Słowo "ulotka" pochodzi z francuskiego "oulotte", co oznacza "lotka", "karczek", "kartka".

 

Co powinna zawierać ulotka reklamowa?

Dobra ulotka reklamowa powinna zawierać najważniejsze informacje o produkcie lub usłudze, którą promuje, takie jak nazwę, opis, ceny, dane kontaktowe oraz adres firmy. Ważne jest, aby zawarte informacje były skoncentrowane na istotnych dla klienta aspektach oferty, np. zaletach produktu, korzyściach wynikających z usługi lub cenach konkurencyjnych w porównaniu z innymi firmami.

Zaprojektujemy Twoje ulotki!

 

Jakie informacje umieścić na ulotce?

Na ulotce warto umieścić informacje o:

 • Nazwie firmy lub produktu
 • Opisie oferowanej usługi lub produktu
 • Korzyściach i zaletach wynikających z oferty
 • Cenie lub rabatach
 • Danych kontaktowych firmy (adres, telefon, e-mail)
 • Adresie strony internetowej lub profili na portalach społecznościowych.

 

Jak zrobić dobrą ulotkę reklamową?

Projektowanie ulotek to nie tylko kwestia wyboru odpowiednich kolorów i grafik, ale również zrozumienia potrzeb grupy docelowej. Ważne jest, aby projekt był czytelny, przejrzysty i łatwy do zrozumienia. Warto wykorzystać różne techniki graficzne, takie jak kolorystykę, ciekawe czcionki i odpowiednie rozmieszczenie tekstu i obrazów. Jednocześnie należy pamiętać o umiarze i nie przesadzać z ilością informacji.

 

Jak dopasować ulotkę do grupy docelowej?

Dopasowanie ulotki do grupy docelowej to kluczowy element kampanii reklamowej. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę preferencje, zainteresowania i potrzeby odbiorców. Dlatego też, należy pamiętać o stosowaniu odpowiedniego języka i stylu pisania, dobierając słowa i zwroty adekwatne do grupy docelowej oraz używając obrazów i grafik, które przyciągną uwagę odbiorców. Na przykład, jeśli ulotka jest skierowana do młodych ludzi, warto użyć bardziej dynamicznego i odważnego stylu, a jeśli do osób starszych, to raczej stonowanego i eleganckiego.

 

Wielkość i jakość druku ulotki

Wielkość ulotki jest również ważnym czynnikiem. Zbyt mała ulotka może nie pomieścić wszystkich niezbędnych informacji, a zbyt duża może zniechęcić do jej przeczytania. Dlatego warto wybrać odpowiednią wielkość ulotki, która będzie dobrze dopasowana do zawartości.

Jakość druku jest również bardzo ważna. Ulotki drukowane w niskiej jakości nie będą wyglądać atrakcyjnie i mogą zniechęcać do skorzystania z oferty. Dlatego warto wybrać drukarnię o dobrej reputacji i przetestować jakość druku przed finalnym złożeniem zamówienia.

Zobacz nasze produkty: projekty folderów reklamowych, projektowanie reklam, projektowanie graficzne opakowania, projektowanie etykiet

Chcesz więcej? Przeczytaj:

 1. Ile kosztuje projekt ulotki?
 2. Jak zaprojektować logotyp?
 3. Jak zaprojektować portfolio?
 4. Jak stworzyć prezentację multimedialną?
 5. Podstawy typografii
 6. Najpopularniejsze techniki drukowania

 Obraz główny autorstwa peoplecreations na Freepik


To także może Cię zainteresować

Co to jest infografika? Jakie są rodzaje infografik?

Infografika stała się ostatnio bardzo modna i napływa do nas sporo zapytań o to, jakie są rodzaje i o czym należy pamiętać przy projektowaniu. Czas odświeżyć nieco wiedzę, dlatego zaktualizowałam artykuł z 2015 roku! Sprawdź co to jest infografika, jaka jest jej historia i kiedy stosować każdą z nich! Zapraszam do lektury! Co to jest infografika? Według projektanta Johna Caserta, z Rode Island School of Design definicja brzmi następująco: infografika jest obrazem objaśniającym i przekazując

Karolina Bis
21 maja 2015  

Jak zaprojektować logo? Zasady i pomysły!

Jakie logo jesteś w stanie zapamiętać? Jakie zapada Ci w pamięć na tyle, żeby potem od razu kojarzyć je z jedną, konkretną marką? Ludzie zadziwiająco często szukają odpowiedzi na pytanie, jak stworzyć znak graficzny dla siebie albo firmy? Sprawa bywa trudna, bo zaprojektowanie skutecznego emblematu, stawia przed twórcą szereg, często niełatwych, wymagań. Czy do jego stworzenia potrzebujesz profesjonalnego grafika? Z pozoru nie! Czy radzimy, aby jednak skorzystać z jego pomocy? Jak najbardziej ta

Michał Płomiński
3 marca 2021  

Najlepsze darmowe stocki fotograficzne - nasze TOP 10

Opowiem Ci trochę o stockach fotograficznych - co to jest? Jakie są rodzaje licencji i jak z nich korzystać. Przygotowałem również subiektywną listę 10 najlepszych darmowych stocków fotograficznych, z których bez obaw możesz pobierać materiały na licencji CC0! Co to są stocki fotograficzne? Stock to swego rodzaju bank zdjęć, w którym wykupisz lub pobierzesz za darmo, interesujące Cię materiały graficzne, fotografie, pliki audiowizualne. Są to więc nie tylko darmowe bazy fotografii, ale

Michał Płomiński
26 marca 2015