Co powinna zawierać dobra ulotka reklamowa?

Redakcja               20.04.2023              
Ulotki nadal są ważnymi elementami bezpośrednich działań marketingowych. To dobry pomysł dla mniejszych firm, działających na rynku lokalnym, a także dla tych dużych, które chcą dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Co powinna zawierać skuteczna ulotka? Czym jest i o czym pamiętać podczas jej projektowania?

Co to jest ulotka

Ulotka to mały druk reklamowy, który ma na celu przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów i zachęcić ich do skorzystania z oferowanych produktów lub usług. Jest to popularny i skuteczny sposób na promowanie firmy, produktów lub usług.

Ulotka to jedno z najprostszych i najtańszych narzędzi reklamowych. Może mieć formę jedno- lub wielostronicową i jest drukowana zwykle w kolorze. Słowo "ulotka" pochodzi z francuskiego "oulotte", co oznacza "lotka", "karczek", "kartka".

 

Co powinna zawierać ulotka reklamowa?

Dobra ulotka reklamowa powinna zawierać najważniejsze informacje o produkcie lub usłudze, którą promuje, takie jak nazwę, opis, ceny, dane kontaktowe oraz adres firmy. Ważne jest, aby zawarte informacje były skoncentrowane na istotnych dla klienta aspektach oferty, np. zaletach produktu, korzyściach wynikających z usługi lub cenach konkurencyjnych w porównaniu z innymi firmami.

Zaprojektujemy Twoje ulotki!

 

Jakie informacje umieścić na ulotce?

Na ulotce warto umieścić informacje o:

 • Nazwie firmy lub produktu
 • Opisie oferowanej usługi lub produktu
 • Korzyściach i zaletach wynikających z oferty
 • Cenie lub rabatach
 • Danych kontaktowych firmy (adres, telefon, e-mail)
 • Adresie strony internetowej lub profili na portalach społecznościowych.

 

Jak zrobić dobrą ulotkę reklamową?

Projektowanie ulotek to nie tylko kwestia wyboru odpowiednich kolorów i grafik, ale również zrozumienia potrzeb grupy docelowej. Ważne jest, aby projekt był czytelny, przejrzysty i łatwy do zrozumienia. Warto wykorzystać różne techniki graficzne, takie jak kolorystykę, ciekawe czcionki i odpowiednie rozmieszczenie tekstu i obrazów. Jednocześnie należy pamiętać o umiarze i nie przesadzać z ilością informacji.

 

Jak dopasować ulotkę do grupy docelowej?

Dopasowanie ulotki do grupy docelowej to kluczowy element kampanii reklamowej. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę preferencje, zainteresowania i potrzeby odbiorców. Dlatego też, należy pamiętać o stosowaniu odpowiedniego języka i stylu pisania, dobierając słowa i zwroty adekwatne do grupy docelowej oraz używając obrazów i grafik, które przyciągną uwagę odbiorców. Na przykład, jeśli ulotka jest skierowana do młodych ludzi, warto użyć bardziej dynamicznego i odważnego stylu, a jeśli do osób starszych, to raczej stonowanego i eleganckiego.

 

Wielkość i jakość druku ulotki

Wielkość ulotki jest również ważnym czynnikiem. Zbyt mała ulotka może nie pomieścić wszystkich niezbędnych informacji, a zbyt duża może zniechęcić do jej przeczytania. Dlatego warto wybrać odpowiednią wielkość ulotki, która będzie dobrze dopasowana do zawartości.

Jakość druku jest również bardzo ważna. Ulotki drukowane w niskiej jakości nie będą wyglądać atrakcyjnie i mogą zniechęcać do skorzystania z oferty. Dlatego warto wybrać drukarnię o dobrej reputacji i przetestować jakość druku przed finalnym złożeniem zamówienia.

Zobacz nasze produkty: projekty folderów reklamowych, projektowanie reklam, projektowanie graficzne opakowania, projektowanie etykiet

Chcesz więcej? Przeczytaj:

 1. Jak zaprojektować logotyp?
 2. Jak zaprojektować portfolio?
 3. Jak stworzyć prezentację multimedialną?
 4. Podstawy typografii
 5. Najpopularniejsze techniki drukowania
 6. Formaty plików graficznych
 7. Co to jest logo w krzywych i wektorach?
 8. Jak stworzyć logo i logotyp?
 9. Podstawy i zasady projektowania graficznego
 10. Co to jest infografika?
 11. Wymiary i formaty ulotek reklamowych
 12. Redesign i odświeżenie logo
 13. Wymiary i rozmiary wizytówki
 14. Co powinna zawierać etykieta produktu?
 15. Ile kosztuje projekt ulotki?
 16. Co powinna zawierać wizytówka?
 17. Jak przygotować wizytówkę do druku?
 18. Jak zrobić folder reklamowy?

 Obraz główny autorstwa peoplecreations na Freepik


To także może Cię zainteresować

Jakie są cechy ulotki? Jak ulotka działa na odbiorcę?

Najczęściej spotykamy się z nią, kiedy trafia do naszych rąk na ruchliwych ulicach miasta, by po chwili wylądować w koszu na śmieci. Co zrobić, aby jej przygoda z odbiorcą trwała nieco dłużej? Zadania i cechy ulotki W piosence Paktofoniki pt. „Chwile ulotne” pojawia się fragment: „Łapie chwile ulotne jak ulotka”. W tym wersie podkreślono tymczasowość ulotki. Odbiorca bardzo rzadko skupia się na ulotce dłużej niż kilka chwil bo zasadniczo ta forma reklamy to źród

Andrzej Sitek
20 kwietnia 2015  

Wymiary i rozmiary ulotek

Ulotki są popularnym narzędziem marketingowym, wykorzystywanym przez wiele firm i organizacji do promocji swoich produktów, usług lub wydarzeń. Aby osiągnąć maksymalny efekt i skuteczność, istotne jest dobranie odpowiednich wymiarów i proporcji. W tym artykule omówimy, jakie wymiary powinna mieć ulotka oraz jakie są standardowe wymiary i rozmiary ulotek reklamowych. Standardowe wymiary i formaty ulotek reklamowych Wymiary ulotek mogą się różnić w zależności od kraju, preferencji, rodza

Redakcja
7 czerwca 2023