Czy iPhone XR jest dobrym zakupem w 2022 roku?

Artykuł Partnera               22.11.2022               0
Każdy z nas korzysta ze smartfonów, które zostały zdefiniowane przez pierwszego iPhone wydanego w roku 2007. Była to rewolucja, pierwszy telefon, do obsługi wymagający jedynie jednego przycisku, a resztę załatwiając ekranem dotykowym obsługiwanym (co było wtedy niecodzienne) za pomocą jedynie palca. Dzisiejsze smartfony są o bardzo potężnymi urządzeniami, które o lata świetlne przewyższają pierwsze komputery zajmujące powierzchnie całych pokoi.

O firmie Apple

Apple jest jednym z najbogatszych przedsiębiorstw na świecie, a założona została w USA w 1976 roku przez panów Steve'a Wozniaka, Ronalda Wayne'a oraz legendarnego już Steve'a Jobsa. Na początku zajmowała się komputerami osobistymi, a pierwszym autorskim produktem wydanym przez firmę był komputer Apple I. Następnym towarem, który nas interesuje, jest pierwszy iPhone zaprezentowany w 2007 roku. Produkty, jakie znajdziemy w ofercie firmy to między innymi komputery stacjonarne Mac, laptopy MacBook, zegarki apple Watch, słuchawki AirPods czy tablety iPad.

Ostatnio zastanawialiśmy się jaki iPhone wybrać do filmów i zdjęć, czas sprawdzić, czy model iPhone Xr, będzie dobrym zakupem w roku 2022!

Smartfony iPhone

Obecnie Apple słynie głównie ze swoich smartfonów klasy premium z serii iPhone. Urządzenia firmy działają na autorskim systemie operacyjnym IOS, który dostępny jest jedynie na urządzeniach tego producenta oraz uważany jest za niemal niezawodny. Apple jest też znane ze swojej stagnacji, przejawiającej się w małych zmian zachodzących przy każdej generacji telefonów, przykładem tego są najnowsze telefony iPhone 14, które wydane w 2022 roku dalej posiada bryłę iPhone Xr z 2018 roku. Jako że są to urządzenia premium, to ceny ustalane będą na dosyć wysokie, dlatego duża część osób nie decyduje się na zakup najnowszego modelu, a jednego ze starszych i w przypadku tej firmy ma to sens, gdyż oferuje ona długi okres aktualizacji swoich smartfonów. Czynnikami wyróżniającymi wszystkie urządzenia są wysoka jakość wykonania i użytych materiałów, renoma, jaką cieszy się firma, długie wsparcie aktualizacjami oraz co najważniejsze - ekosystem zbudowany wokół wszystkich urządzeń od Apple.

iPhone XR

Apple wydało iPhone'a X w roku 2017. Prezentował on zupełnie nowy design - usuwający przycisk home oraz dodający wcięcie w ekranie, które zostało praktycznie po dziś dzień do modelu 14. Rok po tym telefonie zaprezentowana została wydana jego budżetowa wersja o nazwie iPhone Xr. Od podstawowego modelu różnił się głównie ekranem, który został zastąpiony przez gorszy jakościowo IPS (wcześniej był to AMOLED) oraz procesorem ulepszonym do modelu A12 Bionic (w modelu X było to A11). W roku 2022 smartfon ten jest praktycznie niedostępny, jednak należy zastanowić się, czy warto go szukać, gdyż o wiele łatwiej znaleźć możemy modele takie jak iPhone XS, który był wersją pro iPhone'a X oraz iPhone 11 będącego duchowym następcą modelu Xr. Ten drugi kupić możemy za 2500 złotych i posiada on ekran IPS, procesor A13 Bionic, więcej pamięci RAM oraz 2 aparaty.

Podsumowując, iPhone Xr nie będzie dobrym zakupem dla większości z nas w roku 2022, gdyż pomimo tego, że posiada on wszystkie zalety telefonu od Apple, to znaleźć możemy o wiele łatwiej lepsze i nowsze modele, których będziemy mogli używać przez dłuższy czas. A dla kogo będzie dobry ten telefon? Dla osób starszych niepatrzących na aktualizacje systemu czy używanie najnowszych aplikacji lub dla osób chcących w tani sposób zacząć budowę ekosystemu Apple.


To także może Cię zainteresować

CMYK, RGB, Pantone, co to jest? Jaka jest różnica?

Podstawy podstaw, czyli przestrzeń barwna w grafice. Na pewno spotkałeś się z sytuacją, w której ten sam kolor był dla Ciebie widoczny inaczej na monitorze komputera, smartfonie, a później w wersji drukowanej. Wszystko dzieje się za sprawą ustawień i konfiguracji monitora, oprogramowań, a nawet oświetlenia, które w słoneczny dzień jest zbędne, a w ponury konieczne. Przygotowując dowolny projekt graficzny, musimy wziąć pod uwagę wiele czynników. Jednym z podstawowych jest przestrzeń barwna, tu

Karolina Bis
28 września 2021  
0

Jak zrobić folder reklamowy? Od projektu po druk!

Kolejny artykuł z serii naszych poradników! Jak zrobić folder reklamowy? Co to właściwie jest? Jaką funkcję pełnią foldery reklamowe? Od projektu po druk! W poprzednich artykułach wspominałam o modelach barw RGB, CMYK i Pantone w grafice oraz druku i jego technikach. Teraz warto wykorzystać tę wiedzę w praktyce. W czasach konkurencji na wysokim poziomie, należałoby skupić się na kwestiach marketingowych. Wybór odpowiedniej formy reklamy niejednokrotnie wiąże się z podejmowaniem trudnych d

Karolina Bis
14 października 2021  
0

Projektowanie czasopism, gazet, magazynów - Podstawy!

Kolorowe magazyny, czasopisma i gazety nadal mają swoją niszę. Zobacz na czym polega projektowanie czasopisma od podstaw! Przeczytaj jak zaprojektować własne czasopismo od A do Z! W czasach dużej popularności świata wirtualnego, gdzie wszystko ulega digitalizacji, rządzi e-commerce, tradycyjne nośniki informacji odchodzą do lamusa, ale czy na pewno? Oczywiście istnieje pewnego rodzaju przekonanie, że kolorowe magazyny, czasopisma, czy tradycyjne gazety w wersjach papierowych nie są już nikomu po

Karolina Bis
22 listopada 2021  
0