Czy iPhone XR jest dobrym zakupem w 2022 roku?

Artykuł Partnera               22.11.2022              
Każdy z nas korzysta ze smartfonów, które zostały zdefiniowane przez pierwszego iPhone wydanego w roku 2007. Była to rewolucja, pierwszy telefon, do obsługi wymagający jedynie jednego przycisku, a resztę załatwiając ekranem dotykowym obsługiwanym (co było wtedy niecodzienne) za pomocą jedynie palca. Dzisiejsze smartfony są o bardzo potężnymi urządzeniami, które o lata świetlne przewyższają pierwsze komputery zajmujące powierzchnie całych pokoi.

O firmie Apple

Apple jest jednym z najbogatszych przedsiębiorstw na świecie, a założona została w USA w 1976 roku przez panów Steve'a Wozniaka, Ronalda Wayne'a oraz legendarnego już Steve'a Jobsa. Na początku zajmowała się komputerami osobistymi, a pierwszym autorskim produktem wydanym przez firmę był komputer Apple I. Następnym towarem, który nas interesuje, jest pierwszy iPhone zaprezentowany w 2007 roku. Produkty, jakie znajdziemy w ofercie firmy to między innymi komputery stacjonarne Mac, laptopy MacBook, zegarki apple Watch, słuchawki AirPods czy tablety iPad.

Ostatnio zastanawialiśmy się jaki iPhone wybrać do filmów i zdjęć, czas sprawdzić, czy model iPhone Xr, będzie dobrym zakupem w roku 2022!

Smartfony iPhone

Obecnie Apple słynie głównie ze swoich smartfonów klasy premium z serii iPhone. Urządzenia firmy działają na autorskim systemie operacyjnym IOS, który dostępny jest jedynie na urządzeniach tego producenta oraz uważany jest za niemal niezawodny. Apple jest też znane ze swojej stagnacji, przejawiającej się w małych zmian zachodzących przy każdej generacji telefonów, przykładem tego są najnowsze telefony iPhone 14, które wydane w 2022 roku dalej posiada bryłę iPhone Xr z 2018 roku. Jako że są to urządzenia premium, to ceny ustalane będą na dosyć wysokie, dlatego duża część osób nie decyduje się na zakup najnowszego modelu, a jednego ze starszych i w przypadku tej firmy ma to sens, gdyż oferuje ona długi okres aktualizacji swoich smartfonów. Czynnikami wyróżniającymi wszystkie urządzenia są wysoka jakość wykonania i użytych materiałów, renoma, jaką cieszy się firma, długie wsparcie aktualizacjami oraz co najważniejsze - ekosystem zbudowany wokół wszystkich urządzeń od Apple.

iPhone XR

Apple wydało iPhone'a X w roku 2017. Prezentował on zupełnie nowy design - usuwający przycisk home oraz dodający wcięcie w ekranie, które zostało praktycznie po dziś dzień do modelu 14. Rok po tym telefonie zaprezentowana została wydana jego budżetowa wersja o nazwie iPhone Xr. Od podstawowego modelu różnił się głównie ekranem, który został zastąpiony przez gorszy jakościowo IPS (wcześniej był to AMOLED) oraz procesorem ulepszonym do modelu A12 Bionic (w modelu X było to A11). W roku 2022 smartfon ten jest praktycznie niedostępny, jednak należy zastanowić się, czy warto go szukać, gdyż o wiele łatwiej znaleźć możemy modele takie jak iPhone XS, który był wersją pro iPhone'a X oraz iPhone 11 będącego duchowym następcą modelu Xr. Ten drugi kupić możemy za 2500 złotych i posiada on ekran IPS, procesor A13 Bionic, więcej pamięci RAM oraz 2 aparaty.

Podsumowując, iPhone Xr nie będzie dobrym zakupem dla większości z nas w roku 2022, gdyż pomimo tego, że posiada on wszystkie zalety telefonu od Apple, to znaleźć możemy o wiele łatwiej lepsze i nowsze modele, których będziemy mogli używać przez dłuższy czas. A dla kogo będzie dobry ten telefon? Dla osób starszych niepatrzących na aktualizacje systemu czy używanie najnowszych aplikacji lub dla osób chcących w tani sposób zacząć budowę ekosystemu Apple.

Zobacz nasze produkty: projekty folderów reklamowych, projektowanie reklam, projektowanie opakowania, projektowanie etykiet, projektowanie logo, projektowanie identyfikacji wizualnej, nazwa dla firmy

 


To także może Cię zainteresować

Co to jest infografika? Jakie są rodzaje infografik?

Infografika stała się ostatnio bardzo modna i napływa do nas sporo zapytań o to, jakie są rodzaje i o czym należy pamiętać przy projektowaniu. Czas odświeżyć nieco wiedzę, dlatego zaktualizowałam artykuł z 2015 roku! Sprawdź co to jest infografika, jaka jest jej historia i kiedy stosować każdą z nich! Zapraszam do lektury! Co to jest infografika? Według projektanta Johna Caserta, z Rode Island School of Design definicja brzmi następująco: infografika jest obrazem objaśniającym i przekazując

Karolina Bis
21 maja 2015  

Jak zaprojektować logo? Zasady i pomysły!

Jakie logo jesteś w stanie zapamiętać? Jakie zapada Ci w pamięć na tyle, żeby potem od razu kojarzyć je z jedną, konkretną marką? Ludzie zadziwiająco często szukają odpowiedzi na pytanie, jak stworzyć znak graficzny dla siebie albo firmy? Sprawa bywa trudna, bo zaprojektowanie skutecznego emblematu, stawia przed twórcą szereg, często niełatwych, wymagań. Czy do jego stworzenia potrzebujesz profesjonalnego grafika? Z pozoru nie! Czy radzimy, aby jednak skorzystać z jego pomocy? Jak najbardziej ta

Michał Płomiński
3 marca 2021  

Najlepsze darmowe stocki fotograficzne - nasze TOP 10

Opowiem Ci trochę o stockach fotograficznych - co to jest? Jakie są rodzaje licencji i jak z nich korzystać. Przygotowałem również subiektywną listę 10 najlepszych darmowych stocków fotograficznych, z których bez obaw możesz pobierać materiały na licencji CC0! Co to są stocki fotograficzne? Stock to swego rodzaju bank zdjęć, w którym wykupisz lub pobierzesz za darmo, interesujące Cię materiały graficzne, fotografie, pliki audiowizualne. Są to więc nie tylko darmowe bazy fotografii, ale

Michał Płomiński
26 marca 2015