Artykuł sponsorowany

Certyfikaty w IT - na co szczególnie warto stawiać?

Materiał Partnera               21.08.2023              
Certyfikaty IT to dokumenty potwierdzające posiadanie przez specjalistę IT określonych umiejętności i wiedzy z zakresu technologii informacyjnych. Mogą być one wydawane przez producentów oprogramowania lub usług czy też niezależne instytucje edukacyjne. Sprawdź zatem, jakie certyfikaty w branży IT mogą się szczególnie przydać.

Dlaczego warto zdobywać certyfikaty w branży IT?

Certyfikaty w branży IT w wielu przypadkach mają liczne korzyści. Oprócz tego, że zwiększają szansę na znalezienie pracy w branży IT, to mogą też pomóc w przypadku awansu. Bez względu na to, czy szukasz pracy IT w Tarnowie, czy w innym mieście, wielu pracodawców docenia posiadane certyfikaty.

Co prawda ciężko stworzyć jedną spójną listę wartościowych certyfikatów dla wszystkich obszarów IT. Jednak można wyróżnić kilka z nich, gdzie konkretne certyfikaty są uznawane za szczególnie wartościowe w rankingach i raportach technologicznych.

Certyfikaty związane z chmurą obliczeniową

Przetwarzanie w chmurze to jeden z najbardziej innowacyjnych i prężnie rozwijających się trendów w informatyce, który oferuje wiele korzyści dla biznesu i użytkowników. Dobrym przykładem będzie praca programisty C++, gdzie specjaliści związani z tym obszarem,muszą mieć szeroką wiedzę i umiejętności dotyczące usług i narzędzi chmur internetowych. Niektóre z najbardziej wartościowych certyfikatów związanych z cloud computing to:

 • AWS Certified Solutions Architect (AWS CSA),
 • AWS Certified Developer – Associate (AWS CDA),
 • Google Certified Professional Cloud Architect (GCP CA),
 • Microsoft Certified: Azure Administrator Associate (MCAAA).

Dzięki tym certyfikatom udowadniasz swoją wiedzę i umiejętności z zakresu tworzenia, wdrażania, zarządzania i poprawiania rozwiązań chmurowych na największych platformach dostawców chmury.

Certyfikaty w dziedzinie bezpieczeństwem IT

Bezpieczeństwo IT jest jednym z najważniejszych i najbardziej dynamicznych obszarów w branży IT, dlatego specjaliści z tej dziedziny są bardzo cenieni i potrzebni. Oto najbardziej prestiżowe certyfikaty związane z bezpieczeństwem IT:

 • Certified Information Systems Security Professional (CISSP),
 • Certified Information Security Manager (CISM),
 • Certified Secure Software Lifecycle Professional (CSSLP),
 • Certified Ethical Hacker (CEH).

Te certyfikaty potwierdzają wiedzę i umiejętności w zakresie zarządzania ryzykiem, projektowania bezpiecznego oprogramowania czy przeprowadzania testów penetracyjnych.

Certyfikaty związane z programowaniem

Programowanie to podstawowa umiejętność każdego specjalisty IT, która jednak wymaga ciągłego doskonalenia i aktualizowania. Certyfikaty IT z programowania mogą dotyczyć różnych języków, takich jak Java, Python, C#, JavaScript itp., oraz różnych poziomów zaawansowania, od podstawowego do eksperckiego. Najbardziej przydatne certyfikaty związane z tą dziedziną to m.in.:

 • Oracle Certified Professional Java SE 11 Developer (OCPJD),
 • Microsoft Certified: Azure Developer Associate (MCADA),
 • Python Institute Certified Entry-Level Python Programmer (PCEP),
 • Scrum Alliance Certified ScrumMaster (CSM).

Zdobycie tych certyfikatów jest dowodem na wiedzę i umiejętności w zakresie programowania w najbardziej powszechnych językach, stosowania dobrych praktyk i standardów kodowania czy pracy w zespołach zwinnych.

Niektóre firmy, takie jak IBM, oferują własne certyfikacje związane z pracą z DB2. Potwierdzają one wiedzę i umiejętności związane z instalacją, konfiguracją, administrowaniem i optymalizacją tych baz danych.

Podsumowanie

Przedstawione certyfikaty to tylko niewielka część bogatej oferty certyfikacji w branży IT. Wybór tego odpowiedniego zależy od Twoich celów zawodowych, osobistych preferencji i dziedzin, które Cię interesują. Niezależnie od tego, na jakie zaświadczenie się zdecydujesz, pamiętaj, że jest to inwestycja w Twój rozwój i przyszłość.

Sprawdź nasze produkty: projektowanie logo, projektowanie etykiet, projektowanie banerów reklamowych projekty folderów, projekty opakowań, projekty koszulek, nazwa firmy

Przeczytaj nasze artykuły:

 1. Jak zaprojektować plakat?
 2. Jakie są wymiary i formaty plakatów?
 3. Grafika wektorowa i rastrowa - formaty
 4. Co zawiera papier firmowy?
 5. Wymiary i formaty wizytówek
 6. Jak zrobić nadruki na koszulki?
 7. Zasady projektowania logo
 8. Ile kosztuje projekt ulotki?
 9. Zasady projektowania opakowań
 10. Co zawiera dobra ulotka?
 11. Jakie wymiary ma Roll Up?
 12. Co zawiera etykieta produktu?
 13. Czym jest Redesign i odświeżenie logo?
 14. Corporate Identity a branding?

To także może Cię zainteresować

Artykuł sponsorowany

Najważniejsze cechy programistów, na które zwracają uwagę pracodawcy

Zastanawiasz się, jakie cechy powinien mieć dobry programista? Wbrew pozorom pracodawcy zwracają uwagę nie tylko na kompetencje twarde, ale także umiejętności miękkie. Na wielu stanowiskach takie cechy, jak komunikatywność, dokładność czy chęć doskonalenia się, są niezbędne, aby efektywnie wykonywać obowiązki zawodowe. Sprawdź zatem, na co dokładnie zwracają uwagę pracodawcy poszukujący programistów! Komunikatywność - kluczowa cecha programisty Niektórzy programiści pracują na samodzie

Artykuł Partnera
28 sierpnia 2023  
Artykuł sponsorowany

Czy Software House to miejsce pracy dla Ciebie?

Ważnymi aspektami przy wyborze miejsca pracy są możliwości rozwoju, work-life balance oraz przyjazne środowisko. Software house to rodzaj firmy, która wychodząc ku oczekiwaniom pracowników, jest w stanie zrealizować wyżej wspomniane potrzeby. Sprawdźmy zatem, jak wygląda praca w software house, kto może znaleźć zatrudnienie w takim miejscu oraz jaki typ usług software house świadczy klientom biznesowym? Software house – co to za rodzaj przedsiębiorstwa? Software house to firma programis

inwedo
2 maja 2022