Artykuł sponsorowany
Poradniki

Czy Software House to miejsce pracy dla Ciebie?

inwedo               02.05.2022               0
Ważnymi aspektami przy wyborze miejsca pracy są możliwości rozwoju, work-life balance oraz przyjazne środowisko. Software house to rodzaj firmy, która wychodząc ku oczekiwaniom pracowników, jest w stanie zrealizować wyżej wspomniane potrzeby. Sprawdźmy zatem, jak wygląda praca w software house, kto może znaleźć zatrudnienie w takim miejscu oraz jaki typ usług software house świadczy klientom biznesowym?

Software house – co to za rodzaj przedsiębiorstwa?

Software house to firma programistyczna, której trzon działalności skupia się na wytwarzaniu, dystrybucji oraz rozwoju różnego rodzaju oprogramowania. W zależności od  produkowanego software’u organizacje mogą specjalizować się w dostarczeniu na rynek gotowych produktów (systemy pudełkowe), oprogramowania w formie usługi (Software as a Service) bądź dedykowanych rozwiązań IT szytych na miarę dla firm.

Rodzaj świadczonych usług oraz przykłady rozwiązań, które oferuje software house:

Wytwarzanie oprogramowania to nie jedyny zakres działalności prowadzonej przez software house. Wśród innych usług można wyróżnić również UX/UI audyt, czyli analizę interfejsu oraz ogólnych wrażeń użytkownika związanych z aplikacją klienta w celu jej optymalizacji, bądź też Quality Assurance (sprawdzenie kodu związane z poprawą jego jakości oraz bezpieczeństwa).

Chcesz wiedzieć jak zostać projkektantem UI/UX? Przeczytaj nasz artykuł!

Oferowanych przez software house rozwiązań może być wiele, jednak do najczęściej budowanych należą:

  • aplikacje mobilne, desktopowe, webowe,
  • platformy sprzedażowe, edukacyjne, społecznościowe,
  • witryny internetowe.

 

Kto może znaleźć zatrudnienie w Software House?

praca w software house

Praca w software house nie polega wyłącznie na programowaniu. Przyjrzyjmy się bliżej niektórym rolom, które pełnią osoby zatrudnione w software house.

CTO (Chief Technology Officer) – osoba odpowiedzialna za realizacje projektów od strony technicznej. Lider zespołu programistów z dużym doświadczeniem. Dla początkujących pracowników pełni rolę mentora, który dzieli się wiedzą oraz służy radą.

Head of Growth – koordynuje działania marketingowo-sprzedażowe, tworząc ogólną strategię rozwoju dla wspomnianych działów. Dba o rozwój przedsiębiorstwa, pozyskuje wartościowych klientów oraz szuka nowych rynków zbytu.

Project Manager – nadzoruje projekt oraz zapewnia poprawną komunikację na linii klient – developerzy.

Graphic Designer – osoba odpowiedzialna za wrażenia (user experience), jakich doświadcza użytkownik korzystający z aplikacji. Dba o to, aby aplikacja były przyjazna oraz intuicyjna dla końcowego odbiorcy. Jeżeli szukasz grafika lub Graphic Designera - zajrzyj tutaj!

Quality Assurance – osoba na tym stanowisku nie tylko eliminuje błędy w kodzie, powstające podczas tworzenia oprogramowania, ale również sprawdza jego ogólną jakość podczas całego cyklu życia.

Wśród zespołu pracowniczego możemy wyróżnić także osoby odpowiedzialna za odpowiednie przepływy w firmie oraz marketing (Office Manager/ Marketing Manager), jak również pracowników działu HR.

 

Jak wygląda praca w software house?

Software house często realizuje projekty przy wykorzystaniu metodyki zwinnej Agile w oparciu o framework Scrum. Praca w software house ma charakter iteracyjny oraz przyrostowy. Zapewnia to dobrą organizację, jak również elastyczne podejście do prowadzonych projektów.

Pracownicy mają dostęp do najnowszych technologii. Uczestniczą w przedsięwzięciach obejmujących zróżnicowane branże, a tym samym posiadają szerokie możliwości zarówno nauki jak i szybkiego rozwoju.

Ze względu na dynamiczny zespół software house udostępnia przestrzeń roboczą w formie open space, co ułatwia integracje, swobodne omawianie koncepcji oraz buduje relację między pracownikami. W przedsiębiorstwie często stosuje się hybrydowy model pracy. Oznacza to jednakowo elastyczne godziny pracy, ale również to, iż software house oferuje możliwość pracy zdalnej. Więcej na temat wellbeingu oraz pracy zdalnej dowiesz się z tego artykułu!

Software house a praca w takim miejscu – jakie są zalety?

Software house to nowoczesne miejsce pracy, które często przedstawiają się jako firmy rodzinne. Oznacza to ukierunkowanie na pracownika oraz inwestycję w jego rozwój. W tym zakresie oferowane są pracownikom kursy oraz szkolenia, mentoring, bądź dostęp do repozytoriów wiedzy.

Z innych benefitów można wyróżnić owocowe wtorki, wyjazdy oraz imprezy integracyjne, czy też możliwość nauki języków.

Niewątpliwie praca w software house jest interesującą opcją rozwoju ścieżki kariery zawodowej dla ambitnych osób.


To także może Cię zainteresować

CMYK, RGB, Pantone, co to jest? Jaka jest różnica?

Podstawy podstaw, czyli przestrzeń barwna w grafice. Na pewno spotkałeś się z sytuacją, w której ten sam kolor był dla Ciebie widoczny inaczej na monitorze komputera, smartfonie, a później w wersji drukowanej. Wszystko dzieje się za sprawą ustawień i konfiguracji monitora, oprogramowań, a nawet oświetlenia, które w słoneczny dzień jest zbędne, a w ponury konieczne. Przygotowując dowolny projekt graficzny, musimy wziąć pod uwagę wiele czynników. Jednym z podstawowych jest przestrzeń barwna, tu

Karolina Bis
28 września 2021  
0

Jak zrobić folder reklamowy? Od projektu po druk!

Kolejny artykuł z serii naszych poradników! Jak zrobić folder reklamowy? Co to właściwie jest? Jaką funkcję pełnią foldery reklamowe? Od projektu po druk! W poprzednich artykułach wspominałam o modelach barw RGB, CMYK i Pantone w grafice oraz druku i jego technikach. Teraz warto wykorzystać tę wiedzę w praktyce. W czasach konkurencji na wysokim poziomie, należałoby skupić się na kwestiach marketingowych. Wybór odpowiedniej formy reklamy niejednokrotnie wiąże się z podejmowaniem trudnych d

Karolina Bis
14 października 2021  
0

Projektowanie czasopism, gazet, magazynów - Podstawy!

Kolorowe magazyny, czasopisma i gazety nadal mają swoją niszę. Zobacz na czym polega projektowanie czasopisma od podstaw! Przeczytaj jak zaprojektować własne czasopismo od A do Z! W czasach dużej popularności świata wirtualnego, gdzie wszystko ulega digitalizacji, rządzi e-commerce, tradycyjne nośniki informacji odchodzą do lamusa, ale czy na pewno? Oczywiście istnieje pewnego rodzaju przekonanie, że kolorowe magazyny, czasopisma, czy tradycyjne gazety w wersjach papierowych nie są już nikomu po

Karolina Bis
22 listopada 2021  
0