Poradniki


10 najlepszych aplikacji do zarządzania projektami i zwiększających produktywność

Dodano: 2018-03-07 przez: TM

Dla każdego wolnego zawodu bardzo ważne jest odpowiednie organizowanie zajęć i czasu pracy. Nie każdy ma na tyle silną wolę, by samemu wyznaczać sobie zadania i czas potrzebny na ich wykonanie, optymalizować pracę w taki sposób, by jak najwydajniej pożytkować godziny pracy. To co jeszcze kilkanaście lat temu wymagało od nas silnego charakteru, niezwykłego samozaparcia, obecnie możemy rozwiązać w banalny sposób - korzystając z licznych rozwiązań technologicznych, które będą nas motywować, pilnować i podliczać z wyznaczonych zadań i czasu.

Czytaj dalej »

Kolory placówek. Czy mają znaczenie?

Dodano: 2015-03-27 przez: Andrzej Sitek

Kolory Ikei to żółty i niebieski. Czy zatem obszerne sklepy szwedzkiego giganta składają się z żółtych płaszczyzn uzupełnionych niebieskimi połaciami? Otóż nie. Wnętrza Ikei są przede wszystkim białe. Dlaczego?

Czytaj dalej »

Stocks, co to takiego i dla kogo?

Dodano: 2015-03-26 przez: Andrzej Sitek

Prawie na pewno słyszeliście, że ktoś, gdzieś, kupił zdjęcie „na stocku”. Czyżby górale z Krupówek wymyślili coś lepszego od fotek z owczarkiem podhalańskim? Otóż nie, chodzi o pewien rodzaj banków.

Czytaj dalej »

Wallance Olins i sprężyna, logo dla Polski

Dodano: 2015-03-26 przez: Andrzej Sitek

Pamiętacie słynną sprężynę, która podzieliła rodaków? Logo miało reprezentować Polskę w komunikacji marketingowej, uzupełniać koncepcję idei Marki Polski, wyrażonej określeniem Creative Tension, czyli „twórczego napięcia”. Wally Olins, który był sprawcą tego zamieszania, zmarł w zeszłym roku. Kim był?

Czytaj dalej »