Artykuł sponsorowany
Poradniki

Marzysz o kreatywnych studiach? Odpowiedzią jest animacja komputerowa z Drimagine!

Artykuł partnera               03.08.2022               0
Szukasz nieszablonowego kierunku, który pomoże ci rozwinąć swoje kompetencje? Pasjonujesz się grafiką, animacją i tworzeniem w 3D? A może masz zamiar się przebranżowić i postawić na zawód przyszłości? Odpowiedzią na każde z tych pytań jest animacja komputerowa w WSB-NLU. Sprawdź, jakie możliwości dają studia podyplomowe na naszej uczelni.

Świat nieustannie się zmienia. Z powodu postępu technologicznego, jaki ma miejsce w XXI wieku, zmiana ta jest jeszcze szybsza i gwałtowniejsza. Niektóre zawody i profesje stają się coraz bardziej marginalne i ustępują miejsca zawodom przyszłości. Jednym z nich jest bez wątpienia grafik komputerowy. Nasze życie staje się coraz bardziej cyfrowe, coraz częściej i więcej korzystamy z dobrodziejstw, jakie daje nam Internet i komputery. Nic więc dziwnego, że firmy szukają dobrych grafików komputerowych. Z każdym rokiem zapotrzebowanie na ich usługi będzie rosnąć. Nie zostań w tyle i zobacz, jakie możliwości daje ci animacja komputerowa z Drimagine. To nowy kierunek w WSB-NLU – uczelni, która kształci praktyków.

 

Animacja komputerowa z Drimagine – dla kogo są te studia?

Studia, to zawsze dobry wybór. Czasy, gdy pracowaliśmy przez całe życie w jednym zakładzie pracy już mijają. Teraz u pracowników liczy się elastyczność i umiejętność zdobywania nowej wiedzy.

Tworząc ten kierunek, myśleliśmy o wszystkich, którzy pasjonują się grafiką, lubią projektować i chcą rozwijać się w tej branży. Studia z animacji komputerowej w WSB-NLU są idealne dla osób kreatywnych, które w świecie 3D czują się jak ryba w wodzie. Grafika komputerowa idealnie współgra ze sztuką nowoczesną oraz architektoniką, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich absolwentów kierunków związanymi z tymi dziedzinami.

Czytając ten tekst z pewnością pytasz sam siebie: „czy po polonistyce/historii/wstaw dowolny kierunek niezwiązany z grafiką ja też mogę studiować animację komputerową? Odpowiedź jest jak najbardziej pozytywna! Za punkt honoru postanowiliśmy sobie, by otworzyć się na wszystkich absolwentów studiów, również tych, którzy nie posiadają wiedzy z zakresu projektowania czy animowania. By rozpocząć swoją przygodę na kierunku animacja komputerowa z Drimagine nie musisz mieć żadnego doświadczenia. My wszystkiego cię nauczymy.

 

Jak wyglądają studia i proces rekrutacji?

Studia z animacji komputerowej w WSB-NLU są studiami niestacjonarnymi. Co więcej, są one w pełni interaktywne i prowadzone przez Internet. W ten sposób możesz „przychodzić” na zajęcia z dowolnego miejsca w Polsce i na świecie. Jedyne, czego potrzebujesz, to stabilne łączę internetowe i dobry komputer, na którym będziesz pracował przez 2 semestry.

Skoro studia przez Internet, to i proces rekrutacji wygląda tak samo. Jedyne, co musisz zrobić to zarejestrować się w systemie WSB-NLU, podać swoje dane osobowe i załączyć wymagane dokumenty – ot, standardowy proces rekrutacyjny.

Gdy już przez niego przejdziesz, od października czeka cię intensywna, wypełniona zajęciami praktycznymi, nauka animowania i wszystkiego, co z nim związane. Program studiów kierunku animacja komputerowa obejmuje m.in. takie przedmioty jak:

 • rysunek/malarstwo;
 • animacja 3D;
 • zaawansowane programowanie gier;
 • game development;
 • modelowanie 3D
 • i inne, szczegółowo wymienione w katalogu przedmiotów.

 

Studiowanie online – czy to na pewno dla mnie?

Pandemia koronawirusa zdecydowanie zmieniła naszą codzienność. Jedną z dziedzin, na jakie wirus miał wpływ jest tryb pracy i studiowania. Firmy wysyłały swoich pracowników do domu, by pracowali zdalnie. To samo spotkało studentów. I choć wiele publicznych uczelni i wykładowców nie było na to gotowych, my nie należeliśmy do tego grona.

Wyższa Szkoła Biznesu - National Louis University wykorzystuje sprawdzony i innowacyjny system Cloud Academy. Działa on na zasadach RealTime Online i działa w trzech formach zjazdów – wykładowym, ćwiczeniowym i zaliczeniowym.

Wykłady i zajęcia projektowe odbywają się w siedzibie Uczelni, jednocześnie są także streamowane online w czasie rzeczywistym (RealTime Online), same wykłady są dodatkowo nagrywane z możliwością odtworzenia archiwalnej wersji nagrań. Ćwiczenia są w 100% zdalne, zaś obecność na nich jest obowiązkowa dla wszystkich studentów. Egzaminy z kolei odbywają się na platformie Cloud Academy w wyznaczonym przez wykładowcę terminie.

 

Kursy specjalizacyjne – gdy rok to za dużo

Zdajemy sobie sprawę, że są ludzie, którym zależy na błyskawicznych efektach. Dlatego przygotowaliśmy ofertę skierowaną specjalnie do wszystkich, którym zależy na szybkim i kompletnym zdobyciu wiedzy z jednego przedmiotu. Przedstawiamy nasze kursy specjalizacyjne, na których poznasz szczegóły związane z jednym, interesującym cię zagadnieniem.

Do wyboru masz sześć kursów w semestrze zimowym i sześć w semestrze letnim. Są to m.in.:

 • rendering/compositing;
 • VFX;
 • animacja 3D;
 • kolor/korekcja;
 •  realizacja obrazu.

Wiesz już, że studia w Drimagine są skierowana dla wszystkich, którzy marzą o rozwoju i pracy w przyszłościowym zawodzie. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o naszej uczelni, wykładowcach oraz poznać szczegółowo możliwości, jakie daje studiowanie w WSB-NLU, koniecznie zajrzyj na naszą stronę internetową. Tam znajdziesz odpowiedzi na wszystkie dręczące cię pytania. Do zobaczenia na uczelni!


To także może Cię zainteresować

CMYK, RGB, Pantone, co to jest? Jaka jest różnica?

Podstawy podstaw, czyli przestrzeń barwna w grafice. Na pewno spotkałeś się z sytuacją, w której ten sam kolor był dla Ciebie widoczny inaczej na monitorze komputera, smartfonie, a później w wersji drukowanej. Wszystko dzieje się za sprawą ustawień i konfiguracji monitora, oprogramowań, a nawet oświetlenia, które w słoneczny dzień jest zbędne, a w ponury konieczne. Przygotowując dowolny projekt graficzny, musimy wziąć pod uwagę wiele czynników. Jednym z podstawowych jest przestrzeń barwna, tu

Karolina Bis
28 września 2021  
0

Jak zrobić folder reklamowy? Od projektu po druk!

Kolejny artykuł z serii naszych poradników! Jak zrobić folder reklamowy? Co to właściwie jest? Jaką funkcję pełnią foldery reklamowe? Od projektu po druk! W poprzednich artykułach wspominałam o modelach barw RGB, CMYK i Pantone w grafice oraz druku i jego technikach. Teraz warto wykorzystać tę wiedzę w praktyce. W czasach konkurencji na wysokim poziomie, należałoby skupić się na kwestiach marketingowych. Wybór odpowiedniej formy reklamy niejednokrotnie wiąże się z podejmowaniem trudnych d

Karolina Bis
14 października 2021  
0

Projektowanie czasopism, gazet, magazynów - Podstawy!

Kolorowe magazyny, czasopisma i gazety nadal mają swoją niszę. Zobacz na czym polega projektowanie czasopisma od podstaw! Przeczytaj jak zaprojektować własne czasopismo od A do Z! W czasach dużej popularności świata wirtualnego, gdzie wszystko ulega digitalizacji, rządzi e-commerce, tradycyjne nośniki informacji odchodzą do lamusa, ale czy na pewno? Oczywiście istnieje pewnego rodzaju przekonanie, że kolorowe magazyny, czasopisma, czy tradycyjne gazety w wersjach papierowych nie są już nikomu po

Karolina Bis
22 listopada 2021  
0