Artykuł sponsorowany

Marzysz o kreatywnych studiach? Odpowiedzią jest animacja komputerowa z Drimagine!

Artykuł partnera               03.08.2022              
Szukasz nieszablonowego kierunku, który pomoże ci rozwinąć swoje kompetencje? Pasjonujesz się grafiką, animacją i tworzeniem w 3D? A może masz zamiar się przebranżowić i postawić na zawód przyszłości? Odpowiedzią na każde z tych pytań jest animacja komputerowa w WSB-NLU. Sprawdź, jakie możliwości dają studia podyplomowe na naszej uczelni.

Świat nieustannie się zmienia. Z powodu postępu technologicznego, jaki ma miejsce w XXI wieku, zmiana ta jest jeszcze szybsza i gwałtowniejsza. Niektóre zawody i profesje stają się coraz bardziej marginalne i ustępują miejsca zawodom przyszłości. Jednym z nich jest bez wątpienia grafik komputerowy. Nasze życie staje się coraz bardziej cyfrowe, coraz częściej i więcej korzystamy z dobrodziejstw, jakie daje nam Internet i komputery. Nic więc dziwnego, że firmy szukają dobrych grafików komputerowych. Z każdym rokiem zapotrzebowanie na ich usługi będzie rosnąć. Nie zostań w tyle i zobacz, jakie możliwości daje ci animacja komputerowa z Drimagine. To nowy kierunek w WSB-NLU – uczelni, która kształci praktyków.

 

Animacja komputerowa z Drimagine – dla kogo są te studia?

Studia, to zawsze dobry wybór. Czasy, gdy pracowaliśmy przez całe życie w jednym zakładzie pracy już mijają. Teraz u pracowników liczy się elastyczność i umiejętność zdobywania nowej wiedzy.

Tworząc ten kierunek, myśleliśmy o wszystkich, którzy pasjonują się grafiką, lubią projektować i chcą rozwijać się w tej branży. Studia z animacji komputerowej w WSB-NLU są idealne dla osób kreatywnych, które w świecie 3D czują się jak ryba w wodzie. Grafika komputerowa idealnie współgra ze sztuką nowoczesną oraz architektoniką, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich absolwentów kierunków związanymi z tymi dziedzinami.

Czytając ten tekst z pewnością pytasz sam siebie: „czy po polonistyce/historii/wstaw dowolny kierunek niezwiązany z grafiką ja też mogę studiować animację komputerową? Odpowiedź jest jak najbardziej pozytywna! Za punkt honoru postanowiliśmy sobie, by otworzyć się na wszystkich absolwentów studiów, również tych, którzy nie posiadają wiedzy z zakresu projektowania czy animowania. By rozpocząć swoją przygodę na kierunku animacja komputerowa z Drimagine nie musisz mieć żadnego doświadczenia. My wszystkiego cię nauczymy.

Potrzebujesz pomocy grafików z doświadczeniem? Chcesz dostać projekty od ludzi z pasją? Zajrzyj na konkursy graficzne i już dziś załóż własny!

 

Jak wyglądają studia i proces rekrutacji?

Studia z animacji komputerowej w WSB-NLU są studiami niestacjonarnymi. Co więcej, są one w pełni interaktywne i prowadzone przez Internet. W ten sposób możesz „przychodzić” na zajęcia z dowolnego miejsca w Polsce i na świecie. Jedyne, czego potrzebujesz, to stabilne łączę internetowe i dobry komputer, na którym będziesz pracował przez 2 semestry.

Skoro studia przez Internet, to i proces rekrutacji wygląda tak samo. Jedyne, co musisz zrobić to zarejestrować się w systemie WSB-NLU, podać swoje dane osobowe i załączyć wymagane dokumenty – ot, standardowy proces rekrutacyjny.

Gdy już przez niego przejdziesz, od października czeka cię intensywna, wypełniona zajęciami praktycznymi, nauka animowania i wszystkiego, co z nim związane. Program studiów kierunku animacja komputerowa obejmuje m.in. takie przedmioty jak:

 • rysunek/malarstwo;
 • animacja 3D;
 • zaawansowane programowanie gier;
 • game development;
 • modelowanie 3D
 • i inne, szczegółowo wymienione w katalogu przedmiotów.

 

Studiowanie online – czy to na pewno dla mnie?

Pandemia koronawirusa zdecydowanie zmieniła naszą codzienność. Jedną z dziedzin, na jakie wirus miał wpływ jest tryb pracy i studiowania. Firmy wysyłały swoich pracowników do domu, by pracowali zdalnie. To samo spotkało studentów. I choć wiele publicznych uczelni i wykładowców nie było na to gotowych, my nie należeliśmy do tego grona.

Wyższa Szkoła Biznesu - National Louis University wykorzystuje sprawdzony i innowacyjny system Cloud Academy. Działa on na zasadach RealTime Online i działa w trzech formach zjazdów – wykładowym, ćwiczeniowym i zaliczeniowym.

Wykłady i zajęcia projektowe odbywają się w siedzibie Uczelni, jednocześnie są także streamowane online w czasie rzeczywistym (RealTime Online), same wykłady są dodatkowo nagrywane z możliwością odtworzenia archiwalnej wersji nagrań. Ćwiczenia są w 100% zdalne, zaś obecność na nich jest obowiązkowa dla wszystkich studentów. Egzaminy z kolei odbywają się na platformie Cloud Academy w wyznaczonym przez wykładowcę terminie.

 

Kursy specjalizacyjne – gdy rok to za dużo

Zdajemy sobie sprawę, że są ludzie, którym zależy na błyskawicznych efektach. Dlatego przygotowaliśmy ofertę skierowaną specjalnie do wszystkich, którym zależy na szybkim i kompletnym zdobyciu wiedzy z jednego przedmiotu. Przedstawiamy nasze kursy specjalizacyjne, na których poznasz szczegóły związane z jednym, interesującym cię zagadnieniem.

Do wyboru masz sześć kursów w semestrze zimowym i sześć w semestrze letnim. Są to m.in.:

 • rendering/compositing;
 • VFX;
 • animacja 3D;
 • kolor/korekcja;
 •  realizacja obrazu.

Wiesz już, że studia w Drimagine są skierowana dla wszystkich, którzy marzą o rozwoju i pracy w przyszłościowym zawodzie. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o naszej uczelni, wykładowcach oraz poznać szczegółowo możliwości, jakie daje studiowanie w WSB-NLU, koniecznie zajrzyj na naszą stronę internetową. Tam znajdziesz odpowiedzi na wszystkie dręczące cię pytania. Do zobaczenia na uczelni!


To także może Cię zainteresować

Co to jest infografika? Jakie są rodzaje infografik?

Infografika stała się ostatnio bardzo modna i napływa do nas sporo zapytań o to, jakie są rodzaje i o czym należy pamiętać przy projektowaniu. Czas odświeżyć nieco wiedzę, dlatego zaktualizowałam artykuł z 2015 roku! Sprawdź co to jest infografika, jaka jest jej historia i kiedy stosować każdą z nich! Zapraszam do lektury! Co to jest infografika? Według projektanta Johna Caserta, z Rode Island School of Design definicja brzmi następująco: infografika jest obrazem objaśniającym i przekazując

Karolina Bis
21 maja 2015  

Jak zaprojektować logo? Zasady i pomysły!

Jakie logo jesteś w stanie zapamiętać? Jakie zapada Ci w pamięć na tyle, żeby potem od razu kojarzyć je z jedną, konkretną marką? Ludzie zadziwiająco często szukają odpowiedzi na pytanie, jak stworzyć znak graficzny dla siebie albo firmy? Sprawa bywa trudna, bo zaprojektowanie skutecznego emblematu, stawia przed twórcą szereg, często niełatwych, wymagań. Czy do jego stworzenia potrzebujesz profesjonalnego grafika? Z pozoru nie! Czy radzimy, aby jednak skorzystać z jego pomocy? Jak najbardziej ta

Michał Płomiński
3 marca 2021  

Najlepsze darmowe stocki fotograficzne - nasze TOP 10

Opowiem Ci trochę o stockach fotograficznych - co to jest? Jakie są rodzaje licencji i jak z nich korzystać. Przygotowałem również subiektywną listę 10 najlepszych darmowych stocków fotograficznych, z których bez obaw możesz pobierać materiały na licencji CC0! Co to są stocki fotograficzne? Stock to swego rodzaju bank zdjęć, w którym wykupisz lub pobierzesz za darmo, interesujące Cię materiały graficzne, fotografie, pliki audiowizualne. Są to więc nie tylko darmowe bazy fotografii, ale

Michał Płomiński
26 marca 2015