11 darmowych narzędzi do tworzenia infografik!

Karolina Bis               20.09.2021              
Jakiś czas temu opisałam czym jest infografika i na co zwrócić uwagę, czas ruszyć o krok dalej! Przygotowałam listę 11 darmowych narzędzi do tworzenia infografik i poszczególnych elementów, przydatnych do stworzenia infografiki na poziomie! Część z nich to programy posiadające wersję darmową i płatną, ale gwarantuję, że warianty darmowe w wielu przypadkach będą wystarczające!

W poprzednim artykule odpowiedziałam na pytanie co to jest infografika, opisałam jej rodzaje, historię, zalety i wady. Skoro to narzędzie ma tyle zalet, należałoby je wykorzystać.

Przypomnę, że dobra infografika to obrazowe zaprezentowanie informacji. Jednak jeśli strona wizualna i dane nie są ze sobą wyraziście połączone i jasno zaprezentowane, znika największy walor infografiki.

Co to oznacza? Zła wizualizacja po prostu nie zostanie zrozumiana. Może nawet nie zostać dostrzeżona. Cała praca pójdzie na marne.

Jakie są zatem cechy dobrej, działającej i skutecznej infografiki? Zapraszam Cię do zapoznania się z artykułem odpowiadającym na to pytanie, a w dalszej części pokażę Ci darmowe narzędzia przeznaczone do tworzenia tego typu projektów, łącznie z ich krótkimi opisami, zaletami i wadami.

Projektowanie infografik dla każdego!

Co się składa na budowę infografiki?

Zanim omówię poszczególne cechy dobrej infografiki, warto zwrócić uwagę na to co się składa na jej budowę:

 1. Nagłówek - prościej tytuł. Powinien precyzyjnie określać zadanie i cel infografiki. Dodatkowo powinien być maksymalnie zwięzły,
 2. Elementy graficzne - użycie różnego typu ikon, piktogramów i innych grafik nawiązujących do całego komunikatu słownego,
 3. Opisy - niekoniecznie, ale jeśli już jakieś dodajesz to skup się, aby każdy element graficzny był opatrzony prostym, krótkim i łatwym w odbiorze opisem,
 4. Tło - powinno być jednorodne, stonowane lub posiadające delikatną teksturę, aby całość była czytelna, a przekaz jasny i prosty.

Ważny szczegół!

Infografika jest skuteczna wówczas, gdy dostosujemy również pozostałe składowe: grafikę, skalę, fonty, kolory. To elementy spajające warto, aby były ze sobą powiązane, opowiadały jedną historię. Kwestią, która bywa pomijana, są przerwy pomiędzy wszystkimi elementami.

Infografika powinna być skupiona, ale nie może być nieczytelna. Jeśli odbiorca będzie musiał wyławiać z obrazu liczne, gęsto upakowane elementy, zaprzepaszczona zostanie główna zaleta infografiki – możliwość ogarnięcia tematu w kilka chwil.

 

Jaka powinna być dobra infografika?

Infografika to wizualna pomoc w komunikacji, która powinna zawierać odpowiednie cechy. Przede wszystkim: wygląd, prostotę i bezpośredniość, jako podstawy. Jednak istnieją dodatkowe składowe, które są równie ważne w procesie przygotowania dobrej infografiki. Jaka właściwie ta dobra infografika powinna być?

Czytelna

Odbiorca nie może domyślać się przekazu zawartego na grafice, powinna być ona czytelna. Dlatego należy dobierać odpowiedni krój fontu, grubość, kolor oraz wielkość.

Zdecydowanie należy brać pod uwagę względy estetyczne oraz praktyczne. Niesamowicie ważna jest rozdzielczość używanych grafik - musi być odpowiednio wysoka!

Dodatkowo zadbaj o responsywność swoich grafik, to znaczy pamiętaj, że może być wyświetlana na różnych urządzeniach - od telewizorów, monitorów komputerowych, tabletów po smartfony.

Merytoryczna

Kwestie merytoryczne są niezwykle ważne, błędna lub wątpliwa treść nawet na najbardziej profesjonalnej i dopracowanej grafice nie będzie miała sensu. Dlatego wszelkie powielanie fake newsów, komunikaty niezgodne z prawdą, występujące błędy ortograficzne, gramatyczne, stylistyczne, literówki, czy wszelkie treści pozbawione wartości nie powinny występować na ilustracjach. Oprócz złych kwestii wizualnych marka traci w pewnym stopniu wiarygodność i dość negatywnie na nią rzutuje.

Odpowiednio wyselekcjonowana

Materiałów wyjściowych jest często za dużo, dlatego niezwykle ważny jest ich właściwy dobór. Które dane należy zobrazować? Infografika ma ujmować sedno, główny wątek, podnosić najbardziej ważkie kwestie, konkretyzować zagadnienia. Oczywiście największy walor mają dane wskazujące na różnice, dysproporcje. Coś, co będzie można dobrze zaprezentować w formie wizualnej.

Atrakcyjna

Warto pamiętać jeszcze o tym, że idealna infografika powinna być zrozumiała dla odbiorcy nawet bez tekstu. W większości przypadków to bardzo trudne zazwyczaj niemożliwe, ale należy kierować się tym założeniem na każdym etapie przygotowania infografiki. Jesteśmy wzrokowcami i po prostu lepiej przetwarzamy obrazy niż tekst. Przygotowane projekty powinny przyciągać uwagę, wtedy są w stanie zachęcić i zainteresować do zapoznania się z ich treścią.

Stworzona według prawidłowego szablonu

Znając podstawowe cechy i budowę infografiki, warto przełożyć wstępny pomysł na szkic. Dzięki temu łatwiej i szybciej zweryfikujesz, czy Twoja koncepcja ma sens. Wystarczy zwykła kartka i długopis, jeśli jednak jesteś zwolennikiem cyfrowych rozwiązań, możesz skorzystać z bardzo wygodnego i darmowego serwisu - wireframe.cc - doskonałe i darmowe narzędzie przeznaczone do szkicowania infografik i nie tylko!

 

Lista 11 darmowych narzędzi do tworzenia infografik

Dobrze, skoro wiesz już, jakie są podstawowe elementy dobrej infografiki i na co zwracać uwagę przy jej tworzeniu, przejdźmy do narzędzi, które ułatwią Ci przygotowanie projektu. Istnieje wiele sposobów projektowania infografiki, w tym artykule zebrałam kilka kreatorów, które korzystają z profesjonalnej jakości szablonów lub posiadają warte uwagi funkcje.

Bardzo często opisywane przeze mnie narzędzia i serwisy są bezpłatne i w pełni wystarczające do przygotowania podstawowych infografik. Zapraszam do zapoznania się z narzędziami ułatwiającymi stworzenie atrakcyjnej prezentacji nawet najtrudniejszej i najnudniejszej treści. Na początek lista:

 1. Canva,
 2. Piktochart,
 3. Infogr.am,
 4. Easel.ly
 5. Venngage,
 6. Visme,
 7. Snappa,
 8. Wordle,
 9. Chartsbin,
 10. Google Chart Tool
 11. Visual.ly

Skoro mamy już listę przydatnych narzędzi, czas teraz, abym opisała każde z nich. Opowiem w kilku zdaniach o każdej możliwości, podam zalety, wady oraz opatrzę wszystkie odpowiednimi linkami. Zaczynajmy!

 

1. Canva - bezpłatny kreator infografiki

canva darmowe narzędzie do infografik

Źródło: https://www.canva.com/pl_pl/

 

Canva ma w swojej ofercie niezwykle szeroki wachlarz szablonów, który w połączeniu z tysiącami różnorodnych ilustracji nadaje możliwość tworzenia wielu infografik o dowolnej tematyce.

Jeśli chcesz projektować od zera, tutaj masz taką możliwość! Za pomocą prostych narzędzi z funkcją przeciągnij i upuść możesz stworzyć projekt na każdą okazję - możesz również przygotować inne projekty np. projekt plakatu, projekty wizytówek, grafiki do mediów społecznościowych i wiele wiele więcej.

Gdzie szukać?  https://canva.com/pl_pl/tworzyc/infografiki/

ZALETY:

 • niesamowicie intuicyjny i łatwy w obsłudze program,
 • serwis dostępny w języku polskim,
 • możliwość wyboru darmowych szablonów i przerabiania ich na własne potrzeby lub projektowania od zera, łącznie z wgrywaniem własnych obrazów/zdjęć,
 • automatyczne zapisywanie prac na prywatnym koncie, które jest darmowe (wystarczy zalogowanie się np. za pomocą konta Google),
 • nie jest wymagana specjalistyczna wiedza lub doświadczenie.

WADY:

 • niektóre szablony, elementy i zdjęcia są płatne (1$ za konkretny element),
 • program dostępny jest w wersji online lub aplikacji, jednak do jego używania potrzebny jest stały dostęp do Internetu.

CENA:

bezpłatny*

*niektóre elementy/szablony/zdjęcia są płatne 1$

 

2. Piktochart - kreator infografik, prezentacji i raportów

piktochart do robienia infografik

Źródło: https://piktochart.com/

 

Piktochart - darmowy program, który jest bardzo przyjemny i łatwy w obsłudze. Rejestracja trwa dosłownie chwilę, jest darmowa i nie wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania.

Istnieje możliwość wykupienia konta premium, które dostarcza więcej opcji, ale i bez niego można projektować profesjonalne infografiki. Ten program umożliwia korzystania z gotowych szablonów, które można poddawać modyfikacji.

UWAGA! Stworzone projekty można wyeksportować w różnego rodzaju rozszerzeniach, jednak na przygotowanej infografice pojawi się znak wodny Piktocharta, aby się go pozbyć należy wykupić płatną wersję programu.

Gdzie szukać? https://piktochart.com/

ZALETY:

 • łatwy i intuicyjny w obsłudze,
 • darmowe szablony z możliwością przerabiania ich na własne potrzeby,
 • eksportowanie gotowych prac do różnorodnych formatów,
 • nie jest wymagana specjalistyczna wiedza lub doświadczenie,
 • program działa na prostej zasadzie - „przeciągnij–upuść”,
 • możliwość kreowania interaktywnych diagramów lub wykresów.

WADY:

 • ograniczona ilość dostępnych szablonów i  ikon,
 • wyeksportowane projekty posiadają znak wodny z logo Piktocharta.

CENA:

bezpłatny*


*wersja płatna z możliwością płatności miesięcznej lub rocznej daje dostęp do większej ilości szablonów i własnych materiałów graficznych. Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://piktochart.com/pricing/

 

3. Infogr.am - program do tworzenia wykresów i diagramów

Infogram program do tworzenia wykresów i diagramów

Źródło: https://infogram.com/

 

Jeśli szukasz kreatora do tworzenia ciekawych wykresów i diagramów to Infogr.am sprawdzi się tutaj doskonale. Serwis charakteryzuje się prostotą - za pomocą kilku kliknięć możesz przygotować swój projekt.

Sprawdzi się doskonale przy prezentacji dużej ilości wyników w czytelny sposób, ponadto zezwala na przesyłanie elementów multimedialnych.

Dodatkowo umożliwia edytowanie różnych atrybutów poprzez arkusz stylu oraz doskonale tworzy i skaluje wykresy na podstawie danych, które wprowadziłeś. Niestety kreator ma bardzo ograniczoną ilość miejsca na gotowe projekty oraz liczbę szablonów.

Gdzie szukać? https://infogram.com/

ZALETY:

 • bardzo intuicyjny i prosty  w obsłudze,
 • do tworzenia projektów nie jest wymagana specjalistyczna wiedza lub doświadczenie,
 • błyskawiczna rejestracja za pomocą konta Google lub Facebooka,
 • program doskonale sprawdzi się w prezentacji dużej ilości danych - przedstawiając je w czytelny sposób.

WADY:

 • niewiele dostępnych szablonów,
 • ograniczone miejsce na tworzone projekty, wersja darmowa nie zapewnia eksportowania prac na dysk, jedynie publikację online,
 • brak możliwości stosowania polskich znaków.

CENA:

bezpłatny*

*wersja płatna z możliwością płatności miesięcznej umożliwia dostęp do większej ilości funkcji i udogodnień. Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://infogram.com/pricing

 

4. Easel.ly

prosty program do tworzenia infografiki easelly

Źródło: https://easel.ly/

 

Kolejne niezwykle proste i intuicyjne narzędzie, które nie oznacza projektów swoim znakiem wodnym i posiada szeroki wachlarz zasobów. Charakterystyczną cechą easel.ly jest tworzenie infografiki w etapach. Przykładowo: wybór tła, uszeregowanie i rozmieszczenie zasobów, które można wybrać z dostępnych na platformie.

Wszystkie dostępne elementy mogą być edytowane, modyfikowane i zmieniane. Dużą zaletą jest ich pogrupowanie, co zdecydowanie ułatwia i usprawnia pracę. Program został stworzony z myślą o użytkownikach i maksymalnym ułatwieniu im pracy.

Wadami kreatora jest brak poprawnej obsługi polskich znaków oraz brak możliwości tworzenia diagramów i wykresów.

Gdzie szukać? https://easel.ly/

ZALETY:

 • mnóstwo gotowych i ciekawych szablonów, obiektów, mediów,
 • bardzo intuicyjny i prosty  w obsłudze,
 • możliwość zapisywania projektów na prywatnym koncie,
 • nie jest wymagana specjalistyczna wiedza lub doświadczenie,
 • błyskawiczna rejestracja za pomocą konta Google lub Facebooka,
 • kreator jest w pełni bezpłatny.

WADY:

 • brak dostępności tworzenia wykresów i diagramów,
 • brak możliwości stosowania polskich znaków,
 • stworzenie infografiki wymaga w pierwszej kolejności ustalenia jego tła.

CENA:

bezpłatny

 

5. Venngage

venngage do darmowego projektowania infografik

Źródło: https://venngage.com/

 

Venngage jest platformą skierowaną dla miłośników gotowych szablonów, które mogą zostać poddane edycji. Każdy element zawarty w poszczególnym szablonie może być dowolnie edytowany, do takiego stopnia, aż cały projekt uzyska pożądany efekt. Gotowy plik może zostać wyeksportowany w różnorodnym formacie - zgodnie z zapotrzebowaniem.

UWAGA w wersji darmowej można stworzyć bezpłatnie pięć grafik i udostępnić je na mediach społecznościowych. Natomiast pobranie lub stworzenie większej liczby prac wiąże się z umieszczeniem znaku wodnego z logo na projekcie.

Gdzie szukać? https://venngage.com/

ZALETY:

 • szeroki wachlarz możliwości,
 • wiele gotowych i darmowych szablonów, które mogą być poddawane edycji na niezliczoną liczbę sposobów,
 • bardzo prosty i intuicyjny w obsłudze,
 • obsługa programu jest oparta na kreatorze „przeciągnij–upuść”,
 • użytkownik ma możliwość korzystania z gotowych kształtów, zdjęć, ikon, ale również może wgrać własne multimedia.

WADY:

 • brak możliwości pobrania projektu na dysk w darmowej wersji, jedynie udostępnienie za pomocą linka,
 • oznaczenia projektów znakiem wodnym.

CENA:

bezpłatny*

*Płatny w zależności od typu wykupienia oferty zawarte są różne udogodnienia. Dostępne opcje cenowe: https://venngage.com/pricing/

 

6. Visme

Visme do infografik animacji banerów

Źródło: https://www.visme.co/

 

Visme to stosunkowo nowy serwis. Umożliwia projektowanie animacji, bannerów, mock-upów oraz infografik. Po zalogowaniu masz możliwość wyboru typu projektu, następnie dostępnego szablonu i dostosowania go zgodnie ze swoimi upodobaniami - tło, fonty i elementy graficzne.

Zaletą Visme jest możliwość stosowania gifów. Niestety darmowa wersja umożliwia zaprojektowanie jedynie trzech prac.

Gdzie szukać? https://www.visme.co/

ZALETY:

 • użytkownik ma możliwość korzystania z gotowych szablonów, elementów graficznych, zdjęć, ikon, ale również może wgrać własne multimedia,
 • prosty w obsłudze,
 • obsługa programu jest oparta na kreatorze „przeciągnij–upuść”,
 • możliwość pobrania trzech pierwszych prac na dysk urządzenia.

WADY:

 • uboga szata graficzna platformy,
 • szybkie zużycie wersji darmowej, wymaga wykupienia wersji premium.

CENA:

bezpłatny*

*Bezpłatne do 3 prac. Płatny w momencie chęci korzystania na dłuższą metę. Szczegóły: https://www.visme.co/pricing/

 

7. Snappa

snappa bezpłatne narzędzie graficzne

Źródło: https://snappa.com/

 

Snappa to świetne narzędzie do projektowanie graficznego, który w swojej ofercie zawiera również bezpłatny program do tworzenia infografik. Doskonałe rozwiązanie dla osób rozpoczynających swoją przygodę z grafiką.

Serwis oferuje wiele gotowych szablonów, które można poddawać modyfikacji na zasadzie „przeciągnij–upuść”, ponadto posiada dostęp do tysięcy darmowych zdjęć.

Gdzie szukać? https://snappa.com/

ZALETY:

 • bardzo prosty i intuicyjny interfejs
 • różnorodne szablony z możliwością poddania ich modyfikacjom
 • obsługa programu jest oparta na kreatorze „przeciągnij–upuść”
 • możliwość tworzenia różnego rodzaju projektów, nie tylko infografik

WADY:

 • bezpłatny abonament zawiera jedynie pięć darmowych pobrań infografik

CENA:

bezpłatny*

*Płatny w przypadku chęci posiadania dodatkowych funkcji. Szczegóły: https://snappa.com/pricing

 

8. Wordle - chmura słów

graficzna chmura słów wordle

Źródło: http://www.edwordle.net/

 

Platforma Wordle pozwala na tworzenie grafik z tekstu, jaki umieścisz na stronie. “Słowna chmura” powstaje na podstawie częstotliwości, z jaką pojawiają się w niej różne słowa.

Bardzo prosta aplikacja, która nie jest zaawansowanie rozbudowanym narzędziem, jednak doskonale wyczerpuje temat zagadnienia. W kreatorze istnieje możliwości edytowania układu, kolorów, fontów oraz ustalenia hierarchii słów.

Gdzie szukać? http://www.edwordle.net/

ZALETY:

 • bardzo proste w obsłudze narzędzie,
 • możliwość samodzielnego doboru słów, ich rozmiaru, fontu, koloru,
 • dostępna opcja wyboru kształtu chmury,
 • pozwala doskonale dopracować i wyczerpać temat poruszanego zagadnienia,
 • w pełni bezpłatna platforma.

WADY:

 • stworzony tylko dla jednego rodzaju infografiki,
 • mało nowoczesny wygląd kreatora.

CENA:

bezpłatny

 

9.Chartsbin do tworzenia wykresów i map interaktywnych

chartsbin do tworzenia map interaktywnych

Źródło: http://chartsbin.com/

 

Chartsbin - szeroka baza wizualizacji i narzędzi, które doskonale sprawdzą się przy zagadnieniach z zakresu społeczeństwa, ekonomii, zdrowia czy środowiska.

Doskonałe narzędzie do tworzenia różnego rodzaju statycznych wykresów i interaktywnych map, które możesz wykorzystać w swoich infografikach.Wystarczy, że skierujesz kursor na dany kraj i otrzymasz szczegółowe statystyki.

Poza mapą świata dostępne są również mapy kontynentów oraz większych krajów (np. Chiny, Stany Zjednoczone, Nowa Zelandia, Niemcy).

Gdzie szukać? http://chartsbin.com/

ZALETY:

 • dostęp do wielu przydatnych danych statystycznych,
 • możliwość tworzenia statycznych wykresów i interaktywnych map,
 • dostępność szablonów,
 • przejrzysty podział danych na mapę świata, mapy kontynentów i większych krajów,
 • w pełni darmowy serwis.

WADY:

 • nie jest to typowe narzędzie do tworzenie infografik, a jedynie jej elementów,
 • podstarzały design platformy.

CENA:

bezpłatny

 

10. Google Chart Tools

darmowe narzędzie do tworzenia wykresów google charts tool

Źródło: https://developers.google.com/chart/interactive/docs/quick_start

 

W dalszym ciągu o wykresach mowa, ponieważ Google Chart Tools to doskonałe narzędzie umożliwiające tworzenie wielu prostych wykresów, które mogą zostać użyte w tworzeniu infografiki.

Program oferuje szeroki wachlarz motywów, przydatny przy projektowaniu wielu profesjonalnych i przejrzystych prac. Możesz dowolnie wybierać i konfigurować elementy z wielu wykresów, aby idealnie dopasować styl i wygląd infografiki.

Gdzie szukać? https://developers.google.com/chart

ZALETY:

 • użytkownik ma możliwość korzystania z gotowych szablonów,
 • wydajny i prosty w obsłudze,
 • możliwość konfigurowania różnych typów wykresów,
 • w pełni bezpłatny.

WADY:

 • tworzenie jedynie wykresów.

CENA:

bezpłatny, wystarczy zalogować się przez konto Google.

 

11. Visual.ly - platforma społecznościowa

platforma do projektowania infografi visually

Źródło: https://visual.ly/product/infographic-design

 

Visual.ly to odmienny kreator, który jest platformą społecznościową dla użytkowników zajmujących się tworzeniem infografik. Platforma daje możliwość komentowania i oceniania prac, jest to doskonałe rozwiązanie dla osób rozpoczynających swoją przygodę z grafiką.

Tworzenie infografik jest dość ograniczone, ale świetnym plusem jest porównanie statystyk z dwóch różnych kont np. z Instagrama, Facebooka czy Twittera (ważne: konta muszą być zarządzane przez nas!). Ponadto możesz stworzyć infografikę z podsumowaniem danych z Google Analytics - wystarczy połączenie konta Google z visual.ly.

Gdzie szukać?
https://visual.ly/ - strona do społeczności
https://create.visual.ly/ - podstrona z narzędziem do tworzenia infografik

ZALETY:

 • tworzenia porównujących infografik dla portali społecznościowych,
 • możliwość oceniania i komentowania projektów przez innych użytkowników,
 • możliwość generowania infografiki przedstawiającej podsumowanie danych z Google Analytics,
 • platforma jest w pełni bezpłatna.

WADY:

 • specyficzne narzędzie, na którym można spotkać się z krytyką,
 • nie jest to typowy kreator tworzenia infografik.

CENA:

bezpłatny

 

Wszystkie opisane przeze mnie serwisy i kreatory tworzenia infografik są wystarczające do tworzenia podstawowych projektów. Jednak jeśli potrzebujesz bardziej profesjonalnych prac, nie masz czasu, aby przygotować własną infografikę lub masz pomysł, ale nie czujesz się na siłach w związku z jego realizacją? Nie przejmuj się! Zleć wykonanie projektu naszym grafikom.

 

Podsumowanie

Infografiki mają bardzo duże znaczenie w dzisiejszych czasach. Są doskonałym uzupełnieniem wielu artykułów, czy kalendarza postów na mediach społecznościowych. Ich tworzenie wcale nie jest takie trudne, wystarczy zastosować się do kilku zasad, które przedstawiłam w pierwszej części artykułu, a następnie wybrać odpowiednie narzędzie, które usprawni pracę.

W sieci dostępnych jest wiele kreatorów i serwisów, pozwalających tworzyć różnorodne projekty i infografiki. Można z nich korzystać poprzez przeglądarki internetowe i nie wymagają one instalowania dodatkowego oprogramowania.

Ogromnym plusem jest oczywiście szeroki wachlarz dostępnych narzędzi, które bardzo często posiadają gotowe i darmowe szablony. Z kolei najczęściej spotykanym minusem jest konieczność posiadania dostępu do sieci oraz wiele ograniczeń. Niektóre szablony lub zdjęcia są płatne, a serwis może nałożyć znak wodny ze swoim logo przy zapisywaniu projektu.

Zniesienie tych ograniczeń wiąże się z wykupieniem płatnej subskrypcji. Jednak uważam, że każdy znajdzie dla siebie ulubione narzędzie, z którym tworzenie infografik będzie czystą przyjemnością. Masz już swojego faworyta?


To także może Cię zainteresować

Co to jest infografika? Jakie są rodzaje infografik?

Infografika stała się ostatnio bardzo modna i napływa do nas sporo zapytań o to, jakie są rodzaje i o czym należy pamiętać przy projektowaniu. Czas odświeżyć nieco wiedzę, dlatego zaktualizowałam artykuł z 2015 roku! Sprawdź co to jest infografika, jaka jest jej historia i kiedy stosować każdą z nich! Zapraszam do lektury! Co to jest infografika? Według projektanta Johna Caserta, z Rode Island School of Design definicja brzmi następująco: infografika jest obrazem objaśniającym i przekazując

Karolina Bis
21 maja 2015  

Czy warto stosować infografiki dla klientów?

Infografika jest skuteczna. Informacje prezentowane za jej pośrednictwem generują minimum dziesięcioprocentowy wzrost zainteresowania odbiorców, które ściśle koreluje z większą popularnością, liczbą wejść na stronę internetową. Co jeszcze? Dlaczego warto stosować infografiki? Infografika znajduje się w zakresie kontent marketingu, czyli strategii, której celem jest pozyskiwanie odbiorców za pośrednictwem atrakcyjnych, funkcjonalnych treści. Chodzi głównie o budowanie stab

Andrzej Sitek
22 maja 2015  

Cechy dobrej infografiki

Dobra infografika to obrazowo zaprezentowana informacja. Jeśli strona wizualna i dane nie są ze są wyraziście połączone i jasno zaprezentowane, znika największy walor infografiki. Co to oznacza? Zła wizualizacja po prostu nie zostanie zrozumiana. Może nawet nie zostać dostrzeżona. Cała praca pójdzie na marne. Z innej publikacji dowiesz się co to jest infografika i jakie są rodzaje infografik, tutaj natomiast opowiem Ci jakie są  cechy dobrej, działającej, skutecznej infografiki! W

Andrzej Sitek
25 maja 2015