Jak Medicine wspiera młodych, polskich artystów? Sprawdzamy!

Karolina Bis               16.04.2022              
Wchodzisz do centrum handlowego i ubrania we wszystkich sklepach wyglądają tak samo, niczym się nie różnią. Te same kolory, wzory, nadruki. Czy to podążanie za aktualnymi trendami i chęć łatwego zarobku, czy może brak własnego pomysłu na innowacje? Zapraszam Cię do przeczytania artykułu o pewnej marce, która znalazła swój sposób na wyróżnienie się na rynku! Jak Medicine wspiera młodych, polskich artystów? Sprawdzam!

Marki odzieżowe coraz bardziej upodabniają się do siebie, zarówno pod względem kolekcji, jak i sposobów działania. W związku z tym ci, którzy nie chcą wpisywać się w ten schemat, poszukują innowacyjnych rozwiązań, które pomogą odejść od powszechnej uniformizacji. Przykładem takiego przedsięwzięcia jest współpraca firmy Medicine z młodymi, polskimi artystami oraz tworzenie kolekcji hołdujących sztuce.

 

Początki marki Medicine

Korzenie marki Medicine związane są z firmą Reporter, która powstała w 1994 roku, a pierwsze sklepy w Polsce otworzyła w 2003 roku. W 2013 roku nazwa handlowa przeszła rebranding, który wyruszył pod nazwą Medicine Everyday Therapy. Kolekcje zarówno damskie, jak i męskie dedykowane są osobom w przedziale wieku 20-35 lat, jednak nie jest to główny wyznacznik. Produkty kierowane są do odbiorców posiadających świadomość mody, trendów oraz nieszablonowości. Klienci marki powinni być otwarci na nowości, poszukiwać wygodnych i casualowych ubrań na każdą okazję. Koncept marki opiera się na stworzeniu czegoś, co pozwoli realizować kreatywne pomysły i zapewni możliwość rozwoju projektantów i projektów graficznych. Głównymi atutami producenta są: autorskie projekty młodych twórców i wyjątkowe limitowane kolekcje.

 

Artystyczne kolekcje marki

Wraz z rozwojem marka Medicine, podejmuje kolejne kreatywne projekty i współprace, w ramach których stawia na twórczość młodych artystów. W związku z tym do poszczególnych kolekcje trafiają prace początkujących polskich projektantów, reprezentujących różnorodne szkoły i dziedziny. Młodzi designerzy tworzą projekty poddane wielopostaciowym wizjom i inspiracjom, a następnie zostają przelane na materiał, stający się ich płótnem. Dzięki temu powstają nowe, nietuzinkowe koncepcje - doskonały nośnik artystycznego przekazu!

Natalia Szwed i Trzy Energie dla MedicineNatalia Szwed i Trzy Energie dla Medicine, https://wearmedicine.com/l/art-series

 

Alek Morawski, Summer Posters, Bartek Bojarczuk dla MedicineAlek Morawski, Summer Posters, Bartek Bojarczuk dla Medicine, https://wearmedicine.com/l/art-series

 

Współpraca Medicine z polskimi artystami hołduje sztuce. Podczas procesu twórczego wybierane są najciekawsze i najbardziej oryginalne trendy, które skutkują otrzymaniem autorskich nadruków. Młodzi artyści mogą wykazać się swoimi umiejętnościami, wyrazić siebie i pokazać, że moda to nie tylko ubrania lecz coś więcej.

Chcesz, aby Twoimi projektami zajeli się najlepsi graficy? Załóż własny konkurs graficzny, a my zajmiemy się resztą!

Pomysł podejmowania takiej współpracy okazał się być fenomenalny - limitowane kolekcje są absolutnie wyjątkowe!

limiltowana kolekcja koszulek Medicine

limitowane koszulki polskich artystów w Medicine

limitowane projekty koszulek polskich artystów dla Medicine
Limitowane kolekcje młodych artystów
https://collaboration-art.wearmedicine.com/#fbsection3

 

Co łączy Medicine i Śliwka Nałęczowską? Collaborative Art!

Medicine - Łączenie kultury i sztuki z modą to część kreatywnego DNA marki. Do współpracy Medicine zaprasza artystów, dzięki którym powstają kolekcje wyróżniające się unikalnym wzornictwem i printami. Za swoją myśl przewodnią marka przyjęła hasło „Art is my Medicine”, a za znak rozpoznawczy – charakterystyczny mariaż świata mody z szeroko rozumianą sztuką.

Śliwka Nałęczowska  – marka z ponad pięćdziesięcioletnią tradycją produkcji. Te najwyższej jakości polskie śliwki zatopione w masie kakaowej, oblane deserową czekoladą cieszą się niesłabnącą popularnością i dlatego mają ponad 80% udziału w segmencie markowych śliwek w czekoladzie. Produkt jest sprzedawany na wagę oraz w opakowaniach o różnej gramaturze – poręcznych torebkach, gustownych kartonikach, eleganckich bombonierkach i puszkach.
 
W ramach współpracy marki Medicine z młodymi artystami powstał projekt tworzenia specjalnych kolekcji w ramach Collaboration Art. Cykliczny proces wspierania zdolnych, początkujących artystów tworzących unikalne printy na ubrania marki. Design by Śliwka Nałęczowska to konkurs wspierający młodych grafików, twórców i projektantów - profesjonalistów, ale również amatorów. Pierwsza edycja odbyła się w 2018 roku, odnosząc sukces i początkując artystyczną przygodę marki ze sztuką. Kolejna tura konkursu miała miejsce w 2021 roku. Śliwka Nałęczowska ogłosiła konkurs: „Design by Śliwka Nałęczowska - Sztuka łączenia” na projekt koszulki z wykorzystaniem kodu kolorystycznego marki. Adresatami przedsięwzięcia byli pasjonaci designu, grafiki i projektowania.

Cała linia składa się z wielu koszulek z nieszablonowymi nadrukami zaprojektowanymi przez młodych artystów. Zostało nadesłanych prawie 2400 różnych propozycji - jury nie miało łatwo! Wygrane projekty to inspiracja samą Śliwką Nałęczowską, ale również sztuką łączenia, która była główną ideą konkursu. Otrzymane prace są dedykowane każdemu, kto chce w określony sposób wyrazić swoją osobowość oraz styl.

Szukasz więcej informacji? Zobacz jak wygląda projektowanie koszulek w Designer.pl!

Medicine design by Śliwka Nałęczowska
Projekty w kolekcji Medicine by Śliwka Nałęczowska

Medicine i Śliwka Nałęczowska

Przykładowe projekty koszulek z kolekcji Design by Śliwka Nałęczowska
https://wearmedicine.com/s/kolekcja-design-by-sliwka-naleczowska

 

Bank Grafik Medicine

Wartym uwagi przedsięwzięciem marki jest prowadzenie Banku Grafik, w ramach którego młodzi projektanci mogą przesyłać swoje prace wraz z wyceną. Idea projektu polega na wspieraniu początkujących i zdolnych projektantów na początku ich kariery. Medicine głosi: pragniemy rozpowszechniać rodzimą twórczość. Zastosowanie tej inicjatywy umożliwia tworzenie nieszablonowych nadruków, niestandardowych printów i wiele oryginalnych wzorów, które marka uwielbia! Bank to narzędzie wspierające podejmowanie kolejnych ciekawych współprac przy planowaniu autorskich kolekcji młodych projektantów.

Jeśli chcesz podjąć interesującą współpracę z marką, więcej szczegółów znajdziesz na stronie Banku Grafik Medicine.

 

Bank Grafik x Grafika Polska 2022

W ramach współpracy ze wspomnianym wyżej Bankiem Grafik i Grafiką Polską powstała kultowa kolekcja ubrań. Większość prac została wybrana z Banku Grafik Medicine, którego głównym założeniem jest odkrywanie zdolnych artystów oraz promowanie ich twórczości. Tegoroczną kolekcję można opisać za pomocą trzech słów: różnorodność, wrażliwość, pasja. Autorskie grafiki różnią się stylem i wrażliwością. Wzory dedykowane są dla wszystkich poszukujących swojego indywidualnego stylu, a z kolekcji płynie konkretna energia, czujesz ją? :)

Medicine kolekcja Grafika Polska 2022

Kilka prac z kolekcji ze współpracy Grafika Polska i Banku Grafik Medicine
https://wearmedicine.com/l/grafika-polska-2022

 

Najciekawsze serie i kolekcje ubrań Medicine

Tak jak wspominałam wyżej, marka Medicine prowadzi wiele inspirujących i ciekawych projektów. Wszelkie współprace są dopracowane pod każdym kątem, tworząc niezwykle kreatywne prace. Teraz zaprezentuję Wam jeszcze kilka najciekawszych kolekcji, które moim zdaniem są naprawdę warte uwagi!

Inspired by Frida Kahlo

Seria ubrań przepełniona kolorami i charakterystycznymi wzorami meksykańskiej malarki Fridy Kahlo. Charakterystyczne ciemne brwi i czerwona szminka to dwa najbardziej powiązane elementy wizerunku artystki, które sprawiają, że jej postać nigdy nie traci na wyrazistości.

Kolekcja Medicine x Frida Kahlo

Kolekcja Medicine inspirowana Fridą Kahlo

Ubrania z kolekcji inspirowanej Fridą Kahlo
https://wearmedicine.com/l/inspired-by-frida-kahlo

 

The Witcher x Medicine

The Witcher x Medicine to kolekcja inspirowana światem Wiedźmina. Wizerunek głównego bohatera został na nowo zinterpretowany przez grafików marki Medicine. Na bluzach, akcesoriach, T-shirtach, a nawet ubraniach dla czworonogów znalazł się portret Geralta oraz charakterystyczne motywy z gry. Co ciekawsze seria została przygotowana zarówno dla niej, jak i dla niego, więc każdy może uzupełnić swój wiedźmiński ekwipunek i dodać odrobinę magii do swojej garderoby.

Kolekcja Medicine i Wiedźmin

Medicine x Witcher

Ubrania inspirowane Wiedźminem
https://wearmedicine.com/l/kolekcja-the-witcher

 

EVIVA L’ARTE kolekcja malarska 2022

Eviva L’arte to seria inspirowana płótnami mistrzów sztalugi i pędzla. Teraz dzieła możesz podziwiać nie tylko na wystawach, czy w muzeach, ale również na ulicy i oczywiście Twojej szafie! Kolekcja inspirowana impresjonizmem, neoimpresjonizmem i postimprezjonizmem w głównej mierze oparta jednak na dziełach rozpoznawalnego na całym świecie malarza Vincenta van Gogha.

Medicine Eviva L'Arte kolekcja malarska 2022

Kolekcja Malarska Eviva Larte Medicine 2022
Ubrania z kolekcji EVIVA L’ARTE
https://wearmedicine.com/l/eviva-larte-2022

 

Podsumowanie

Uważam, że marka Medicine jest doskonałym przykładem patronatu nad działaniami młodych designerów. Wymiana artystycznych inspiracji i pomysłów, a w następnej kolejności przelewanie ich na tkaniny jest świetnym sposobem wspierania pasji wśród początkujących projektantów. Połączenie mody i sztuki umożliwia stworzenie unikalnej przestrzeni dla osób poszukujących, spragnionych piękna i ciekawych świata. Zarówno marka, jak i młodzi artyści są usatysfakcjonowani współpracą przynoszącą rewelacyjne wyniki. Czy znacie jeszcze inne tego typu przedsięwzięcia wspierające początkujących artystów?


To także może Cię zainteresować

Koszulki z nadrukiem od koncepcji do realizacji

Projektowanie koszulek to proces wieloetapowy. Po pierwsze należy zdefiniować potrzeby, które zrealizowany projekt ma zaspokoić. Najczęściej chodzi o reklamę, ale nie tylko. O co jeszcze? Mówiąc „koszulki” najczęściej mamy na myśli T-shirty, które są najchętniej wybieranym fragmentu garderoby, z chęcią wykorzystywanym jako element identyfikacji wizualnej w firmach. Wspólny dla części pracowników ubiór lub jego część spełnia różne funkcje, m

Andrzej Sitek
15 czerwca 2015  

Nadruk na materiałach i tkaninach - o czym pamiętać?

Nadruki na materiałach, druki na tkaninach, koszulkach i elementach identyfikacyjnych, to doskonała strategia wyróżnienia swojej firmy na rynku. Przeczytaj o czym należy pamiętać, wybierając print na materiale! Jeżeli masz już wybrane projekty na koszulki dla swojej firmy, wypadałoby poznać najlepsze metody naniesienia druku na materiał. Najlepszym rozwiązaniem będzie przebadanie dostępnych technologii i odniesienie ich do podłoża aplikacji, czyli rodzaju materiału. Najbardziej powszechną, ta

Andrzej Sitek
20 lipca 2015